معرفی ۲۰۳ قلم کالا به عنوان فرصت‌های سرمایه گذاری برای داخلی‌سازی

5

رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت گفت: ۲۰۳ قلم کالا با عنوان فرصت های سرمایه گذاری در سایت وزارت صمت اطلاع رسانی شده است که از بین آنها ۱۴۲ قلم کالا به عنوان اقلام کالایی گلوگاهی شناخته شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از وزارت صمت، سید محمد مهدی هادوی در جلسه هم اندیشی تشکل‌های ماشین سازی، گفت: داخلی سازی ماشین آلات مورد نیاز تولید کشور به عنوان یک مساله محوری در مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات دنبال می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های عملیاتی توسعه ساخت داخل دربرگیرنده اقدامات گسترده ای در حوزه داخلی سازی نیازها و قطعات واحدهای تولیدی از طریق به هم رسانی متخصصان، پژوهشگران، نخبگان و فعالان عرصه تولید است و این مرکز ارتقا سطح کیفی محصولات ایرانی را به جد دنبال می‌کند.

اعلام ۲۰۳ قلم کالا به عنوان فرصت‌های سرمایه گذاری برای داخلی سازی

رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت تصریح کرد: در این راستا ۲۰۳ قلم کالا با عنوان فرصت‌های سرمایه گذاری در سایت وزارت صمت اطلاع رسانی شده است که از بین آنها ۱۴۲ قلم کالا به عنوان اقلام کالایی گلوگاهی شناخته شده‌اند که با بومی‌سازی آنها در بسیاری از موارد زنجیره ارزش تولیدات کشور تکمیل می‌شود.

هادوی با اشاره به تهیه و تصویب آئین نامه‌های اجرایی قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های قانونی ایجاده شده در جهت توسعه ساخت ماشین آلات و تجهیزات در داخل کشور تاکید کرد.

وی گفت: بر اساس تکلیف قانونی و به منظور معرفی توانمندی‌ها و نیازمندی‌های صنایع کشور سامانه توانیران ایجاد شده است و در این راستا ضروری است، برای جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل انجمن‌ها و تشکل‌ها با اطلاع رسانی مناسب به اعضای خود نسبت به ثبت و به روز رسانی توانمندیهای شرکت‌ها اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد