نماینده مجلس: تامین کسری بودجه از جیب سهام داران بازار بورس، فاجعه است

16

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تامین کسری بودجه ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت با سوراخ کردن صندوق توسعه ملی از جیب سهام داران بازار بورس و افزایش قیمت ارز را یک فاجعه دانست و گفت: درست نیست که معیشت مردم را در گرو اغراض سیاسی خودمان قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، درآمدهای دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور را تخیلی دانست و افزود: در این لایحه افزایش ۲.۵ برابری نفت، فروش اوراق سلف نفتی، اوراق قرضه در نظر گرفته شده است که منطقی نیست.

وی تصریح کرد: دولت با این پیش بینی ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، راه درستی را انتخاب نکرده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: دخل و خرج کشور، تورم بگفته خود دولت ۴۰ درصدی و ضرر چند صد درصدی به سفره های مردم با ۲۵ درصد افزایش مد نظر دولت در این لایحه همخوانی ندارد.

وی تاکید کرد: سوال اینجاست که آیا دولت تامین معیشت افراد بیکار جامعه، مستمری بگیران نهادهای حمایتی و بازنشستگان را در این بودجه و با این میزان افزایش، در حقوق و دستمزدها لحاظ کرده است؟

موسوی لارگانی افزود: معتقدیم دولت خواسته یا ناخواسته با این لایحه زمین سوخته ای را برای دولت آینده به ارمغان خواهد گذاشت و از سویی لایحه ای است که در آن به دنبال مذاکره می باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد