هشدار سازمان جهانی بهداشت: شیوع کرونا آخرین همه‌گیری در سطح جهان نیست

11

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که شیوع ویروس کرونا در سطح جهان آخرین همه گیری یک بیماری واگیردار نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از” یورونیوز” فارسی، وی همچنین افزود که تلاش های بشر برای بهبود سلامت خود بدون توجه به تغییرات آب و هوایی و حفاظت از حقوق حیوانات به شکست خواهد انجامید. تدروس ادهانوم همچنین از «چرخه» اختصاص منابع مالی گسترده به شیوع یک بیماری بدون توجه به لزوم آمادگی در برابر همه گیری های بعدی ابراز نگرانی کرد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین افزود که زمان فراگیری درس هایی از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان فرا رسیده است. او گفت: «جهان برای مدتی طولانی تسلیم چرخه هراس و غفلت شده است.»

تاریخ به ما نشان می‌دهد که این [شیوع کرونا] آخرین همه‌گیری نخواهد بود. همه‌گیری‌ها در سطح جهان بخش از واقعیت زندگی هستند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: «هنگام شیوع یک بیماری پول خرج می کنیم و وقتی تمام شد فراموشش می کنیم و کاری برای پیشگیری از همه گیری بعدی انجام نمی دهیم. این روند به شکل خطرناکی کوته بینانه است و صادقانه بگویم که درک آن آسان نیست.»

هیات نظارت بر آمادگی جهان در برابر بیماری های همه گیر در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ (شهریور/مهر ۱۳۹۸) در گزارشی هشدار داد بود که بشر به شکل ناگواری از عدم آمادگی در برابر همه گیری بالقوه یک بیماری نوظهور رنج می برد. این گزارش تنها چند ماه پیش از شناسایی ویروس جدید کرونا در شهر ووهان چین منتشر شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد