همتی: تنها معیار سیاست های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور است

۶۵

رئیس کل بانک مرکزی در آخرین یادداشت خود تاکید کرد که تنها معیار سیاست‌های بانک ‌مرکزی، مصالح اقتصادی کشور است و به دور از هیجانات اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد از روابط عمومی بانک مرکزی, عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: در برخی از تحلیل‌ها، درخصوص شرایط فعلی بازار ارز، تلاش می‌شود که با القاء رقم‌هایی از نرخ ارز در بازار و منتسب کردن آن نرخ‌ها به بانک ‌مرکزی، زمینه‌ساز سطح خاصی از نرخ ارز در بازار بشوند. ضمن تکذیب تمام گمانه‌زنی‌ها، تاکید می‌کنم که مستقل از تحولات سیاسی خارجی، تنها معیار اعمال سیاست‌های بانک مرکزی، مصالح اقتصادی کشور و ضرورت استمرار پایداری و ثبات در بازارها و نیل به هدف تورمی است و لذا براساس سازوکار بازار، کارآمدترین روش را برای جلوگیری از هرگونه عدم تعادل در بازارها، به کار می‌بندد.

اعتقاد بانک‌ مرکزی این است که به صورت طبیعی و در چارچوب فرآیندهای بازار، باید اجازه تخیله انتظارات متراکم شده به بازار ارز داده شود؛ لذا بانک‌ مرکزی با رصد دقیق بازار ارز و عوامل شکل‌دهنده و مؤثر بر آن و به دور از هیجان، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد