هم افزایی اتاق بازرگانی اصفهان با تشکل های مردم نهاد

8

در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان مصوب شد کارگروهی ویژه در راستای بررسی پیشنهادهای اجرایی برای کنترل آلودگی هوا به منظور هم افزایی با تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اداره کل محیط زیست استان تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزار شد.
ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان در این جلسه با ارائه گزارشی از دلایل آلودگی هوای کلانشهر اصفهان اظهار داشت: هزینه هر ایستگاه پالایش هوا در حال حاضر به ۳.۵ میلیارد تومان می رسد. این در کنار هزینه ۲۰۰ میلیون تومانی نگهداری در سال است.
حشمتی در ارتباط با ایستگاه های سنجش آلاینده ها عنوان کرد: شاخص کیفیت هوا (AQI) که ارائه می شود، شامل ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار و ذرات معلق است، که این موارد همه آلاینده های هوا نیستند. آلاینده هایی وجود دارند که امکان شناسایی آن ها را با دستگاه های فعلی نداریم.
در این جلسه مصوب شد کارگروهی ویژه در راستای بررسی پیسنهادهای اجرایی برای کنترل آلودگی هوا با حضور نمایندگان کمیسیون حقوقی و کمیسیون مسئولیت های اجتماعی و تعدادی از اعضای هیأت نمایندگان جهت هم افزایی با تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اداره کل محیط زیست استان تشکیل شود.
همچنین، مصوب شد با محوریت اتاق بازرگانی و مشارکت اعضا برای تجهیز دو ایستگاه جدید پایش و رصد آلاینده های هوا برای تعیین دقیق تر میزان آلودگی هوا اقدام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد