وزیر صمت خبر داد: تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی اصفهان به شیوه اعتباری از طریق بورس

23

وزیر صنعت، معدن و تجارت  پس از پایان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان در گفتگو با خبرنگاران، از تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی اصفهان به شیوه اعتباری از طریق بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، علیرضا رزم‌ حسینی افزود: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید ظرفیت بسیار مهمی برای حمایت از واحدهای تولیدی است که کارگروه‌های استانی آن در استان‌های سراسر کشور به ریاست استاندار هر استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان مسائل مرتبط با فولاد، نساجی و پتروشیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، بیان کرد: استان اصفهان از استان‌های مهم و صنعتی کشور است و شایسته است که در ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید اقدامات مقتضی برای حل مسائل مربوط به این حوزه انجام شود.

حمایت از تولید و واحدهای صنعتی وظیفه وزارت صمت است

وزیر صمت حمایت از تولید و واحدهای صنعتی را وظیفه وزارت صمت دانست و تصریح کرد: مشکلات واحدهای تولیدی استان اصفهان در حوزه خودرو و قطعات خود را در این جلسه مورد بررسی قرار دادیم و تصمیمات لازم برای رفع این مشکلات اتخاذ گردید.

تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی اصفهان به شیوه اعتباری از طریق بورس

وی گفت: در زمینه تامین مواد اولیه واحدهای فولادی نیز مصوبات خوبی در این جلسه به تصویب رسید که قرار است تامین کالا به شیوه اعتباری از محل بورس انجام گیرد.

وزیر صمت با اشاره به ابلاغیه های جدید صادراتی بیان کرد: این تصمیمات سبب افزایش صادرات در مهر و آبان شده است.

رزم حسینی تصریح کرد: همچنین واردات مواد اولیه کارخانجات و واحدهای تولیدی نیز به خوبی انجام می‌شود.

همراهی فعالان اقتصادی برای عبور از شرایط سخت تحریمی

وی اضافه کرد: حضور فعالان اقتصادی باعث می شود که از شرایط سختی که بر اثر جنگ اقتصادی بر ما تحمیل شده است به راحتی عبور کنیم.

افزایش تولید بیشتر کالاهای منتخب صنعتی به رغم تحریم‌های ظالمانه

وزیر صمت با بیان اینکه در اکثر کالای منتخب صنعتی علیرغم تحریمها رشد تولید داشته ایم، گفت: در حوزه فولاد با افزایش تولید ۹ درصدی مواجه بوده‌ایم.

رزم حسینی اضافه کرد: به عنوان نمونه مصرف برق صنعتی در همین استان نسبت به سال گذشته افزایشی بوده است که نشانگر افزایش تولید واحدهای صنعتی در سال جهش تولید می باشد.

حدود ۳۰ درصد از نساجی کشور با پیشینه بسیار قوی در اصفهان است

وی در ادامه استان اصفهان را از استان‌های مهم کشور در حوزه نساجی کشور دانست و گفت: حدود ۳۰ درصد از نساجی کشور با پیشینه بسیار قوی در این استان قرار دارد که مشکلات مربوط به مواد اولیه آنها را مرتفع نمودیم.

تولید روزانه ۴۵۰۰ خودرو توسط ایران خودرو و سایپا

وزیر صمت با اشاره به پیش‌بینی رشد تولید ۵۰ درصدی خودرو تا پایان امسال بیان کرد: این افزایش تولید شروع شده است و روزانه تا ۴۵۰۰ خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا در حال تولید است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد