وزیر صمت: مصمم به حذف امضاهای طلایی هستیم

16

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر عزم و اراده استوار این وزارتخانه در راه سخت و دشوار مبارزه با فساد، رانت خواری و حذف امضاهای طلایی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از شاتا، علیرضا رزم حسینی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با تاکید بر این مطلب افزود: به‌دنبال تسهیل فرایند تولید از طریق کاهش بروکراسی اداری، حذف قوانین مزاحم و امضاهای طلایی هستیم که مطمئناً حرکت در این مسیر سخت ترین کار می‌باشد.

وی همچنین بر ضرورت تعامل همه دستگاه های مرتبط برای حذف بروکراسی اداری، مبارزه با فساد و راهی که وزارت صمت برای حذف امضاهای طلایی شروع کرده است، تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط سختی که اکنون در آن قرار داریم، گفت: تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا شرایط سختی را به وجود آورده است که با همت تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و همراهی نظام، دولت و بخش خصوصی تاکنون با سربلندی از این شرایط عبور کرده‌ایم.

رزم حسینی با اشاره به ابلاغیه های جدید رئیس جمهور و ستاد اقتصادی دولت، تصریح کرد: این ابلاغیه ها که به پیشنهاد وزارت صمت و با تصمیم شجاعانه رئیس جمهور و همکاری بانک مرکزی بوده است، گره های بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان را باز کرد.

وزیر صمت اولویت این وزارتخانه را حمایت از فعالان اقتصادی دانست و گفت: به یقین این فعالان اکنون در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.

وی با اشاره به آمارهای صادراتی در چند ماهه اخیر اعلام کرد: به همت فعالان اقتصادی و با تصویب ابلاغیه‌های رئیس جمهور شاهد افزایش ۴۶ درصدی صادرات در مهرماه و افزایش ۹ درصدی صادرات در آبان ماه بوده‌ایم.

وزیر صمت بار دیگر بر تعامل با بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری در وزارت صمت بر ۳ نهاد استوار است که تشکل ها و بخش خصوصی، دولت و کمیسیون‌های تخصصی و مجلس این سه نهاد هستند و مطمئنا هیچ تصمیمی را بدون نظر کارشناسی بخش خصوصی انجام نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه رفع موانع تولید را در دستور کار داریم، افزود: اگر در قانونی ظرفیت انعطاف به سمت حمایت از تولید باشد، حتما اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا مسیر تولید و اشتغال در کشور تسهیل شود.

وزیر صمت جذب سرمایه گذاری را سبب اشتغال و توسعه دانست و گفت: کشور را همین کارآفرینان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ها می چرخانند.

وی همچنین با بیان اینکه در حوزه صادرات محدودیتی نداریم، تصریح کرد: در خصوص تجهیزات و لوازم مرتبط با کرونا فقط مجاز به ممنوعیت و محدودیت هستیم.

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه در حوزه واردات نیز محدودیت نداریم، گفت: سامانه جامع تجارت فرصت بسیار مناسبی برای فعالان اقتصادی است و درب وزارت صمت برای همه فعالان اقتصادی همواره باز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد