پرداخت بیش از ۴۳ هزار میلیارد ریال برای تامین سرمایه در گردش صنایع

تهران، یزد و اصفهان سه استان شاخص در جذب تسهیلات

5

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از پرداخت ۵۷ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه از ابتدای امسال تا پایان آذرماه است که ۴۳ هزار و ۲۵۱ میلیارد ریال از این منابع برای تامین سرمایه در گردش این واحدها اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، منابع تخصیصی تسهیلات تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در سه بخش تامین سرمایه در گردش مورد نیاز فعالان اقتصادی و کمک به نوسازی و جایگزینی ماشین‌آلات و طرح‌های که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پرداخت می‌شود. ‌

این تسهیلات از ابتدای شروع طرح (آغاز سال ۹۸) به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت می‌شود و ۲۵ درصد تسهیلات یاد شده در مجموع ۲۱ ماه گذشته صرف تامین سرمایه ثابت و ۷۵ درصد آن به تامین سرمایه در گردش واحدها اختصاص یافت.

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، تعداد دو هزار و ۵۴۳ فقره ثبت‌نام انجام و یک‌هزار و ۲۱۵ نفر به بانک‌ها معرفی شدند، در نهایت‌، تا پایان آذرماه تعداد ۹۹۸ فقره تسهیلات به ارزش ۵۷ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال پرداخت شد.

استان تهران با ۶ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال، یزد با چهار هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال و اصفهان با چهار هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال، به ترتیب سه استان شاخص در اعطای این تسهیلات محسوب می‌شوند و پس از آن استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان‌شرقی و قم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد