پیاده سازی طرح اشتغال و توسعه پایدار منطقه جرقویه علیا

16

طرح اشتغال و توسعه پایدار در منطقه جرقویه علیا به منظور اجرای طرح های توسعه و اشتغال در روستاهای کشور، به صورت پایلوت در اصفهان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در راستای تلاش های اتاق بازرگانی اصفهان برای استفاده از ظرفیت های جرقویه علیا، از بخش های تابعه شهرستان اصفهان، نشستی با حضور احمدعلی کیخا، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، معاونان ایشان، رئیس فراکسیون توسعه پایدار اتاق های بازرگانی کشور، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، عضو شورای شهرحسن آباد و نماینده ای از اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
در این نشست، احمدعلی کیخا ضمن تاکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت های این منطقه، خواستار پیاده سازی طرح ارائه شده از سوی محمد صادقی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان و برگزاری جلسات هفتگی در وزارتخانه به منظور ارائه گزارش کار تا پیاده سازی طرح مذکور شد.
شایان ذکر است که طرح اشتغال و توسعه پایدار جرقویه علیا از سال ۱۳۹۸ و برگزاری جلسات متعدد با ساکنان و مسئولان آن منطقه در حال پیگیری بوده و شامل احداث شهرک پرورش ماهی، ایجاد باغ های انجیر و گلخانه های سبزیجات، صنایع تبدیلی وابسته و طرح توسعه گردشگری این منطقه است.
این اقدام در راستای پیگیری فراکسیون توسعه پایدار اتاق های بازرگانی کشور به منظور پیاده سازی طرح اشتغال و توسعه پایدار یک روستای نمونه در تمامی استان های کشور بر اساس ظرفیت های موجود در آن منطقه اجرا خواهد شد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد