پیش بینی واکنش بورس به مذاکرات برجامی

10

دیروز رکود معاملات بازار بیشتر شد و ارزش معاملات سهام با کاهش ۱۸ درصدی مواجه شد. کاهش معاملات نشان از وضعیت پرابهام اقتصاد ایران دارد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد ازاقتصادنیوز ، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس هزار و ۹۳۴ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد رسید تا هشتمین روز نزولی پیاپی را پشت سر بگذارد. شاخص کل هم‌وزن نیز ۶۰۶ واحد پایین آمد و در رقم ۴۳۸ هزار و ۳۷۰ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۳ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۹۱۶ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۴۳ نماد رشد قیمت و ۳۲۸ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۹ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۶۸ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌های آلومینیوم ایران (فایرا)، صنعتی بهشهر (غبشهر) و لبنیات پاک (غپاک)‌ بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و نفت ایرانول (شرانل) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای پرداخت (به پرداخت ملت)، ثاخت (بین المللی توسعه ساختمان) و فنوال (نورد آلومینیوم) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه (ثباغ)، سیمان ساوه (ساوه) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز سه‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد عرضه ۲ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومانی بسته شد که نسبت به روز قبل کاهش ۷۲ میلیارد تومانی داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد