گرانی موز حاصل عدم صدور مجوز صادرات سیب در مقابل واردات موز است

9

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی در مجلس، گفت: در گذشته در قبال واردات موز صادرکنندگان، سیب صادر می‌کردند، اما متاسفانه تا کنون مجوز این اقدام ابلاغ نشده و شاهد افزایش قیمت موز در بازار هستیم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از خبرگزاری خانه ملت، جلال محمودزاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش چشمگیر قیمت موز در بازار طی روزهای اخیر، گفت: در گذشته در قبال واردات موز صادرکنندگان، سیب صادر می‌کردند، اما متاسفانه تا کنون مجوز این اقدام ابلاغ نشده و شاهد افزایش قیمت موز در بازار هستیم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیب زیادی در سردخانه‌های کشور مانده است، ادامه داد: صادرات سیب در قبال واردات موز قیمت این محصول را در کشور کاهش می‌دهد، به منظور تامین نیاز به میوه موز در فصل بهار و تعطیلات دولت باید نسبت به واردات اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در داخل کشور موز به میزان کافی تولید نمی‌شود، عنوان کرد: دولت باید با در نظر گرفته مشوق و تعرفه‌های مختلف موز مورد نیاز کشور را به میزان کافی تامین کند، در حال حاضر قیمت سیب مناسب است و صادرات این محصول قیمت موز را کاهش دهد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیطزیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت توجهی به افزایش صادرات محصولات غیرنفتی و کشاورزی ندارد، گفت: صدور مجوز صادرات سیب در قبال واردات موز درآمدهای تعرفه‌ای دولت را کاهش می‌دهد و به همین دلیل نیز مجوز آن تا کنون صادر نشده است./

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد