گسترش روابط اتاق بازرگانی اصفهان با انجمن دوستی ایران و روسیه

17

رئیس انجمن دوستی ایران و روسیه به منظور همکاری این انجمن و اتاق بازرگانی با مدیر بازاریابی و امور بین الملل اتاق بازرگانی اصفهان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در این دیدار که به همت واحد بازاریابی و روابط بین الملل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، نحوه همکاری طرفین برای برگزاری دوره های آموزشی زبان روسی، تجارت با روسیه، تولید محتوای استراتژی ورود به بازار این کشور، نحوه حضور و مشارکت در نمایشگاه ها، اعزام و پذیرش هیات های تجاری و اخذ ویزای تجاری و گردشگری بررسی شد.

بهنام ابراهیمی مدیر بازاریابی و روابط بین الملل اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: از پتانسیل انجمن دوستی ایران و روسیه برای برگزاری جلسات B2B مجازی میان فعالان اقتصادی اصفهان و روسیه می توان استفاده کرد.

ابراهیمی همچنین در نظر گرفتن مکانی برای حضور تجار ایرانی به منظور معرفی کالا و رصد بازار کشورهای هدف صادراتی را بسیار مهم دانست و بر استفاده از ظرفیت این انجمن برای اعزام هیات های تجاری و نمایشگاهی تاکید کرد.

وی تشکیل میزهای تخصصی مشاوره تجارت با کشورهایی مانند عمان و ترکیه به منظور پاسخ به پرسش های تجار و فعالان اقتصادی برای برقراری تعاملات تجاری با این کشورها را از جمله اقدامات اتاق اصفهان در دوره نهم بیان کرد.

امیر محمودزاده، رئیس انجمن دوستی ایران و روسیه نیز با بیان اینکه حوزه روسیه بسیار خوش آتیه بوده و حاکمیت نیز به دنبال توسعه روابط با این کشور است، افزود: در این انجمن اقدامات عملیاتی به منظور کمک به توسعه روابط تجاری با این کشور در حال انجام است که اتاق بازرگانی اصفهان می تواند از این پتانسیل استفاده کند.
وی از وجود غرفه نمایشگاهی دایمی محصولات ایرانی و مهمانسرای این انجمن در مسکو خبر داد و همچنین، پیشنهاد استفاده از توانمندی های این انجمن به منظور کمک به تجاری سازی ایده های استارتاپ ها با کمک شرکای روسی را ارائه نمود.
گفتنی است انجمن دوستی ایران و روسیه، با مجوز رسمی فعالیت از وزارت کشور به عنوان سازمان مردم نهاد فعالیت خود را در راستای توسعه روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و روسیه و شناخت مشترکات فرهنگی، تاریخی، علمی، فنی، ادبی، هنری، اجتماعی و زمینه سازی برای فعالیت های مشترک اجتماعی و اقتصادی آغاز نموده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد