گلشیرازی خبر داد: تذکر روسای اتاق های بازرگانی کشور به تصمیمات خلق الساعه دولت در خصوص رفع تعهدات صادرکنندگان

24

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، از تذکر  روسای اتاق های بازرگانی کشور در جلسه اضطراری این شورا مبنی بر تصمیمات خلق الساعه و مبهم دولت در نحوه رفع تعهدات صادرکنندگان و تخصیص ارز به فعالان  اقتصادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مسعود گلشیرازی گفت: در این جلسه که بصورت آنلاین و مجازی برگزار شد، ابعاد تصمیمات اخیر بانک مرکزی و دولت در نحوه رفع تعهد صادرکنندگان و تخصیص ارز به فعالان اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه که با تذکرات سریع روسای اتاق های کشور همراه بود، مبنی بر تبعات ناملموس و مبهم تصمیمات خلق الساعه که بدون مشورت بخش خصوص توسط دولت اتخاذ می شود، مقرر شد که هیات رییسه اتاق ایران علاوه بر پیگیری موضوعات از مجاری قانونی و مذاکره با دولت، نسبت به انعکاس صریح و سریع تبعات این تصمیمات به سایر مراجع از جمله دفتر مقام معظم رهبری، رئیس کل قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی اقدام کنند.

همچنین در جلسه اضطراری این شورا، مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با تبیین تبعات و تصمیمات خلق الساعه دولت، خواستار تبدیل اتاق به عنوان اتاق مبتکر در جنگ اقتصادی شد، به طوری که با رایزنی های مثبت چندین سوال پاسخ داده شود که آیا دولت به واقع دنبال حل مشکلات اقتصادی  است؟ یا برنامه دیگری در سر دارد و چرایی عدم مشاوره دولت با بخش خصوصی در تنظیم دستورالعمل ها می باید الزاما مورد واکاوی قرار گیرد و نقش مطالبه گری اتاق به عنوان اتاق مبتکر در تحولات اقتصادی جاری به نحوی که از کیان بخش خصوصی و اقتصاد خصوصی حفاظت شود؛ مورد تاکید قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.