یکهزار و ۲۰۰ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت

4

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور در نشست ستاد رفع تسهیل و موانع تولید استان تهران از بازگشت یکهزار و ۲۰۰ واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور طی سال جاری به چرخه تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سایت اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست معاون وزیر کشور و قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، افزود: یکهزار و ۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور داریم که از این تعداد ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال شده و در حال واگذاری است.

وی گفت : در مجموع این شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیش از ۴۶ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی مستقر داریم که از این تعداد ۳۷ هزار واحد فعال (بالغ بر ۸۰ درصد) و ۷۴۳ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند و ۹ هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی نیز (معادل ۲۰ درصد) غیر فعال می باشند و بر اساس برآوردهای اولیه در صورت فعال و احیا شدن این واحدها، ۱۹۲ هزار شغل جدید ایجاد خواهد شد.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به هدف گذاری امسال ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در فعال کردن ظرفیت راکد شهرک ها و نواحی صنعتی کشورگفت: تلاش داریم که با هماهنگی دستگاههای مسئول و با محوریت وزارت صمت، ۲ هزار واحد صنعتی راکد را به چرخه تولید برگردانیم که تا امروز ۱۲۰۰ واحد به چرخه تولید باز گشته و باعث اشتغال و به کار گرفته شدن ۲۰ هزار اشتغال جدید در کشور شده است.

معاون وزیر کشور در ارتباط با گلایه یکی از مدیران واحدها در خصوص واردات محصولات با تولیدات مشابه، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، از این پس بر روند اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی نیز نظارت خواهد نمود.

دین پرست در پایان به جایگاه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروهایش در استان ها اشاره کرد و گفت: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ضمانت اجرایی لازم را دارد و در این خصوص ماده ۶۱ قانون تصریح کرده که مصوبات ستاد و کار گروهایش نافذ و اجرایی است و در همین راستا ، تلاش داریم با حساسیت لازم مصوبات را پیگیری و دستگاه تخطی کننده را به مراجع قضایی و نظارتی معرفی کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاخص اقتصاد