۱۵ شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار ۹۹

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: پانزدهم شهریورماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، «محمد مسیحی» اعلام کرد: مطابق قانون، موعد ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره بهار، ۱۵ تیرماه است، اما با توجه به شرایط ایجاد شده پس از بروز بحران کرونا و  براساس مصوبه شورای عالی اقتصادی و با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا، موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و رسیدگی های مالیاتی به مدت دو ماه تمدید شد.

 

وی افزود: بنابراین مودیان مشمول مالیات بر ارزش افزوده فقط تا ۱۵ شهریورماه مهلت دارند تا اظهارنامه مربوط به این دوره خود را پرداخت کنند.

 

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درباره نحوه پرداخت مالیات نیز تصریح کرد: مودیان بایستی با مراجعه به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی evat.ir به صورت الکترونیکی تسلیم و مالیات متعلق را پرداخت کنند.

 

مسیحی خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی در صورت عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت مالیاتی، مشمول جرایم قانونی غیرقابل بخشش خواهند شد.

 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23062

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها