آسیب های وارده به بخش خصوصی در حوزه های مالیاتی در دستگاه قضا پیگیری می شود

رییس اتاق بازرگانی اصفهان: اتاق بازرگانی با اصل اخذ مالیات از فعالان بخش خصوصی مشکلی نداشته اما قایل به وصول مطالبات با خوش رفتاری و بر طبق موازین قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی، در چهاردمین جلسه هیات نمایندگان  اتاق بازرگانی اصفهان  با بیان اینکه در سال جهش تولید آسیب بخش خصوصی در حوزه های کسب و کارو تجارت بین المللی، نقل و انتقالات پول و حوزه های ارزی به دلیل حادث شدن ویروس کرونا بیشتر از قبل شده است، افزود: با این وجود لازم است از ظرفیت های بالقوه موجود استفاده شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه رفتارهای بعضا آزاردهنده بعضی از دستگاه های دولتی روح و روان فعالان اقتصادی را آزرده و این امر لازم است در گام دوم انقلاب به جد پیگیری شود.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه افتتاح پنجره واحد کسب و کار در اتاق تهران را اتفاق مهمی  در راستای قانون بهبود فضای کسب و کار کشور و باز کردن مسیر فعالیت بخش خصوصی دانست و از تشکیل جلسه برای رقم خوردن این اتفاق در اتاق های دیگر از جمله اتاق اصفهان خبرداد.

گلشیرازی همچنین با اشاره به فراز و نشیب های بازار سرمایه و اقدامات دولت در عرضه سهام در این بازار، وجود بیش از ۵۰ میلیون سهام دار در بازار سرمایه ایران را عدد بی نظیری در بازارهای مشابه دانست و بر فعالیت هر چه بیشتر اتاق بازرگانی در این خصوص تاکید کرد و گفت: این در حالی است که تنها ۵۳ شرکت بورسی در استان اصفهان وجود دارند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه مصوبه شورای عالی بورس، مبنی بر امکان فروش اوراق قرضه بدون ضامن معادل سود سالانه شرکت های پذیرفته شده در بورس را اتفاق مهمی در تامین مالی کشور عنوان و تصریح کرد: کلید این امر سال ها پیش در اتاق ایران خورده بود.

گلشیرازی همچنین تشکیل شعب ویژه حل اختلاف اقتصادی صلحی در اتاق بازرگانی اصفهان را بسیار حایز اهمیت دانست و گفت:  در راستای حفظ حقوق فعالان بخش خصوصی اصفهان تعامل و توافق کلیدی با مسئولین دستگاه قضا انجام شده است.

وی افزود: مشکلات و آسیب های وارده به بخش خصوصی در حوزه های مالیاتی توسط دستگاه قضا بررسی می شود.

شایان ذکر است در ادامه جلسه اعضا به تشکیل کمیسیون دانش بنیان و کمیسیون سرمایه گذاری و زیرساخت رای مثبت دادند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21720

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها