ابطال کارت‌های بازرگانی در صورت عدم رفع تعهد ارزی تا ۳۱ تیرماه

سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: با توجه به مسوولیت وزارت صنعت در پایش رفتار تجاری، کارت‌های بازرگانی آن دسته از بازرگانانی که تا تاریخ ۳۱ تیرماه رفع تعهد ارزی نکنند، ابطال شده و رفع این تعلیق یا ابطال فقط با تایید بانک مرکزی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این سازمان با تقدیر از صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهد ارزی خود اقدام کرده‌اند، در اطلاعیه ای متذکر شد: همه صادرکنندگان مکلفند تا پایان تیرماه مطابق با برنامه زمانی و به روش‌های مذکور در دستورالعمل بانک مرکزی نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام کنند و در غیر این صورت اقدامات تکمیلی در مورد آنان انجام خواهد شد.

سازمان توسعه تجارت ایران اوایل تیرماه نیز نسبت به ابطال کارت های بازرگانی کسانی که نسبت به رفع تعهدات ارزی اقدام نکنند، هشدار داده بود.

عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی نیز هفته جاری در یاداشتی در تشریح پشت‌پرده افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر تاکید کرد: خبرهای مثبت از آزادشدن منابع مسدودی بانک مرکزی دریافت کرده‌ام که روند تامین ارز را متحول خواهد کرد.

وی پیش از این نیز عنوان کرده بود که شرایط صادرکنندگان و فشارهایی که به لحاظ شرایط تحریمی و زمان دریافت ارز حاصل از صادرات وجود دارد را درک می کنیم و همکاری لازم را در این زمینه خواهیم داشت اگر هم صادرکنندگان اعتراضی به نرخ پایه صادراتی محاسباتی در گمرک دارند حداقل ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را که پیش از این نسبت به بازگشت آن متعهد شده بودند را به کشور بازگردانند تا بشود درمورد آن درفرصت مناسب مذاکره و تصمیم گیری کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22224

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها