استاندار اصفهان بر تشکیل کنسرسیوم حامی فعالان اقتصادی استان تاکید کرد

استاندار اصفهان گفت: تشکیل کنسرسیوم حامی فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ توسط بانک‌ها، مهمترین مصوبه امروز شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی استان بود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایرنا، عباس رضایی در هشتاد و هشتمین جلسه شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ فاقد مشکلات آبی می‌توانند در این کنسرسیوم شرکت کنند.

وی با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان گفت: در این راستا ۲ راه‌حل مشکل واحدها و فعالان اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی احصا و دیگر اینکه طرح‌های دارای قابلیت واگذاری را به سرمایه‌گذاران معرفی کنی مطرح شد.

رضایی تصریح کرد: از این رو طرح‌های واجد قابلیت واگذاری به بخش خصوصی و فاقد موانع قانونی احصا شدند تا بخش خصوصی، بیشتر در زمینه آنها سرمایه‌گذاری کند.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ۲ جلسه شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری بصورت ویدیو کنفرانس و  جلسه امروز هم با رعایت مفاد پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شد.

استاندار اصفهان گفت: در جلسه امروز، مباحث مربوط به کرونا و دوره پس از آن و همچنین بسته‌های حمایتی سازمان‌های ذیربط از فعالان اقتصادی در راستای رونق اقتصادی در سال جهش تولید مطمح نظر قرار گرفت.

رضایی اضافه کرد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده در جلسه امروز بسته‌های تامین اجتماعی بود که ۹ مورد آن به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: برای مبارزه با کرونا باید ایمنی جمعی رُخ دهد که این مولفه در کاشان و آران و بیدگل اتفاق افتاده که در نتیجه آن شاهد کاهش محسوس این بیماری در این ۲ شهرستان بودیم.

وی با بیان اینکه اصفهان از حیث کرونا منطقه زرد محسوب می شود، از شهروندان خواست، این بیماری را جدی بگیرند زیرا کرونا در میان ما وجود دارد و  هنوز وارد دوران بعد از آن نشده‌ایم.

استاندار اصفهان هشدار داد: اگر از به روز کردن خود با مسائل کرونا و پسا کرونا غافل شویم دچار خسران می‌شویم پس باید با شرایط روز کرونا، خود را تطبیق دهیم.

وی اظهار داشت: توانایی بالایی در استان اصفهان وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت برای حل مسائل و مشکلات دوره پسا کرونا از آن استفاده کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21758

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها