اصناف مشکل تامین بودجه و منابع مالی دارند

عضو کمیسیون قوانین و مقرارت اتاق اصناف ایران گفت: امروز با توجه به وضعیت رکود اقتصادی و رشد هزینه‌ها، اتاق‌های اصناف، مشکلات تامین بودجه دارند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از اتاق اصناف ایران، «عبدالمجیدجلالی» افزود: باید راهکار مناسبی برای تامین هزینه های این گروه ها در نظر گرفته، مبالغ ورودی اتحادیه ها متناسب سازی و الگوی رفتاری واحدی در تمامی استان ها اعمال شود، تا اتاق های اصناف برای تامین هزینه های مالی خود با مشکل روبرو نباشند.

وی تصریح کرد: تلاش می شود تا در کمیسیون قوانین و مقررات، مشکلات و دغدغه های اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی را بررسی و به دنبال راهکارهای مناسب برای آن باشیم که بتوان نیازهای جامعه صنفی را برطرف ساخت.

جلالی افزود: مشکلات ناشی از تحریم و شیوع بیماری کرونا نیز باعث کاهش درآمدهای صنفی و رکود بازار شده و اکثر اتاق‌های اصناف کشور در این زمینه با تنگناهای منابع مالی روبرو شده اند که بر همین اساس نقش کمیسیون قوانین و مقرارت بسیار پر اهمیت است تا با استفاده از تخصص و تجارب افرادی که در این کمیسیون در مسیر تقویت نظارت ها و رفع مشکلات این حوزه گامی مهم برداریم.

وی تاکید کرد: بخش عمده مشکلات پیش‌روی کسب‌وکار بنگاه‌ها و صنوف تولیدی کشور به دلیل موانع قانونی در مسیر تولید، نوسان نرخ ارز و نادیده گرفتن بخش خصوصی است که باید این مسائل از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد نقد و بررسی کارشناسی قرار گرفته و برای رفع آن راهکار اجرایی ارائه داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24017

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها