افتتاح نمایشگاه آنلاین پویش کار و مهارت آموزی اتاق بازرگانی اصفهان

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در آیین افتتاح نمایشگاه آنلاین پویش کار و مهارت آموزی؛ کسب رتبه برتر اتاق بازرگانی اصفهان در سنجش میزان رضایت فعالان اقتصادی ازعملکرد دستگاه های اجرایی اقتصادی مرتبط با محیط کسب و کار  استان را به واسطه خدمت مداری، ایجاد نظرسنجی دوره ای از فعالان اقتصادی و حساسیت بر روی نتایج نظرسنجی ها دانست .

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی وی اقداماتی مانند راه اندازی سرای رشد و نوآوری به کمک دانشگاه‌های استان و اجرای طرح هایی چون پویش و پایش و مساله محور شدن اتاق بازرگانی اصفهان را موجب دستیابی به این توفیق بیان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه آثار این دست اقدامات برای فعالان اقتصادی استان کاملا ملموس می باشد، تصریح کرد: مساله محور شدن فعالیت های اتاق نهم مطلوبیت اکوسیستم کسب و کاراستان را به دنبال خواهد  داشت.

گلشیرازی ایجاد سرای رشد را یکی از اقدامات زیرساختی اتاق نهم دانست و افزود: با این اقدام، اعضاء اتاق بایکدیگر و دانشگاه‌ها تعامل موثرتری پیدا کرده و در حقیقت برای کمک به کاهش مشکل تامین نیروی انسانی مورد نیاز صنایع به یک تیم عملیاتی، تبدیل شده اند.

وی ضمن ارایه پیشنهاد ایجاد ساز و کاری در سرا برای راهنمایی افراد برای تحصیل در رشته های متناسب با روحیاتشان از حمایت بی دریغ اتاق بازرگانی از طرح های مر تبط با ایجاد شغل مورد نیاز صنایع خبر داد.

سرای نوآوری اتفاقی فرخنده در آموزش عالی کشور

در ادامه پیام نجفی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ایجاد سرای رشد و نوآوری را یک اتفاق مبارک در حوزه آموزش عالی کشور دانست و از خدمات و حمایت های بی دریغ اتاق بازرگانی اصفهان در این خصوص تقدیر نمود.

وی ابراز امیدواری کرد با تداوم فعالیت های سرای رشد و نوآوری گواهی پایان دوره طرح پایش و پویش به یک برند ملی تبدیل شود.

نمایشگاه پویش کار و مهارت آموزی الگویی برای اصلاح نظام آموزشی

علی کرباسی زاده، عضو شورای راهبردی سرای نوآوری اتاق اصفهان از ثبت نام ۴۰ شرکت بزرگ و مطرح ،همچنین استارتاپ ها و SME های استان در این طرح خبر داد و گفت: این در حالی است که بیش از ۲۳۰۰ نفر از دانشجویان در حال تحصیل علاقمند به حضور در صنایع و طی دوره های کارورزی نیز در این نمایشگاه اعلام حضور نموده اند.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ابراز امیدواری نمود با طرح مذکور، شاهد شکوفایی در امرآموزش نیروی انسانی کشور و تربیت نیروی کارماهر برای جذب در صنایع و بنگاه های اقتصادی باشیم.

استقبال مطلوب صنایع و دانشجویان از طرح پایش

محسن لوح موسوی، مدیر سرای نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان نیزدر این جلسه با بیان اینکه این نمایشگاه با حمایت اتاق بازرگانی و مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری دانشگاه های استان فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: سرای رشد در قالب طرح پویش به تهیه پلتفرم اشتغال و تحصیل همزمان و رصد دائمی کارآموزی، کارورزی و اشتغال پرداخته و گزارش این پلتفرم مبنای برنامه ریزی آموزشی کشور در دانشگاه های استان خواهد بود.

وی با اشاره به استقبال مطلوب صنایع و دانشجویان برای ثبت درخواست خود در این طرح گفت: در طرح مذکورپس از اعلام موقعیت های شغلی مورد نیاز صنایع به متقاضیان ورود به دانشگاه و کار یک هفته فرصت ثبت نام داده شده است و در جریان برگزاری نمایشگاه از پنجم تا دهم مهرماه مصاحبه های شغلی با کارآموزان و کارجویان به صورت آنلاین از طریق پلتفرم نمایشگاه برگزار می‌شود.

لوح موسوی افزود: پس از انجام مصاحبه آنلاین از سوی صنایع، کارجویان مورد نظر در این طرح پذیرفته و به دانشگاه‌های مجری طرح پویش معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر دانشگاه های استان در جریان طرح پویش قرار گرفته اند، تصریح کرد: ساز و کاری فراهم شده تا دانشجویان، حتی از ترم اول تحصیل نیز بتوانند در صنایع کارآموزی نموده د و تجربه  و سابقه لازم برای شغل مورد نظر خود را در طول تحصیل بدست آورند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23592

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها