افزایش ۳۰۰ هزار دستگاه یخچال فریزر به ظرفیت تولید لوازم خانگی کشور

با حضور مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل ۲ طرح جدید گروه صنعتی انتخاب در استان اصفهان، این طرح ها از طریق ویدیو کنفرانس توسط دکتر حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،گروه صنعتی انتخاب در زمینه تولید انواع لوازم خانگی با برندهای اسنوا، دوو و تکنوگاز فعال است.

طرح بزرگ “افزایش ظرفیت تولید یخچال فریزر” با ظرفیت ۳۰۰ هزار دستگاه و سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی با اشتغال زایی ۱۰۰ نفر و طرح “بومی سازی اجزا و قطعات لوازم خانگی” با ظرفیت دو میلیون عدد و سرمایه گذاری ۴۶ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۱۷۰ نفر توسط گروه صنعتی انتخاب در شهرستان مورچه خورت اصفهان تکمیل و در این مراسم به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح ۴ طرح بزرگ صنعتی و معدنی که با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید، از توسعه ۶۰ درصدی تعمیق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی در کشور خبر داد و گفت: تولید ماشین لباس شویی با رشد ۱۵۲درصدی از میزان ۴۸هزار دستگاه در سال ۹۸به ۱۲۱هزار دستگاه در سال جاری افزایش یافته است.

مهدی صادقی نیارکی با مرور بر روند تولید صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸توضیح داد: به رغم محدودیت های ایجاد شده، تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده و این اتفاق با رشد ۱۰ درصدی درصنعت لوازم خانگی درسال ۹۸ در مقایسه با ۹۷ قابل مشاهده است.

وی افزود: تولید صنعت لوازم در شرایطی افزایشی بود که در سال ۹۸_۹۷ دو کمپانی بین المللی میزان تولید خود را کاهش داده و تولیدکنندگان داخلی در این صنعت با تلاش مضاعف توانستند سهم ۸۰درصدی بازار این دوکمپانی را پوشش دهند و امروز با تلاش برندهای ملی نه تنها تولید کاهش نیافته بلکه شاهد رشد تولید در پایان سال۹۸ بوده اییم.

معاون امور صنایع وزارت صمت به رشد ۳۳ درصدی تولید ماشین لباس شویی در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷اشاره و اضافه کرد: در حوزه تولید لوازم خانگی کوچک، یخچال و تلویزیون نیز روند تولید افزایشی بوده و به ترتیب شاهد رشد۱۲،۱۲ و ۳ درصدی در این صنایع هستیم.

صادقی نیارکی وضعیت تولید صنعت لوازم خانگی در دو ماهه سال ۹۹ را افزایشی توصیف کرد و گفت: به رغم مشکلاتی که در سال جدید صنایع مختلف با آن دست به گریبان بودند، خوشبختانه در صنعت لوازم خانگی افزایش تولید تداوم یافته است.

وی اعلام کرد: تولید ماشین لباس شویی با رشد ۱۵۲ درصدی به بیش از ۱۲۱ هزار دستگاه افزایش یافته و تولید تلویزیون نیز از ۷۳ هزار دستگاه به ۱۱۰ هزار دستگاه رسیده و افزایش ۴۹ درصدی را رقم زده است.

صادقی نیارکی همچنین اشاره ای به توسعه ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی با تکیه بر توان فنی مهندسی متخصصان کشورمان داشت و افزود: توسعه عمق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی حداقل به ۶۰ درصد می رسد، میزان عمق ساخت داخل در لوازم خانگی کوچک ۷۰ درصد و در تولید کولر آبی ساخت داخل به ۱۰۰ درصد رسیده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21836

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها