افزایش ۳۹.۶ درصدی شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت در تابستان ۹۹

براساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم تولیدکننده بخش صنعت در تابستان امسال نسبت به فصل مشابه سال قبل به ۴۷.۴ درصد رشد رسید که در مقایسه با بهار امسال، ٣٩.۶ درصد افزایش دارد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از مرکز آمار ایران، در میان زیربخش های مختلف صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به تولید محصولات از توتون و تنباکو سیگار با صفر درصد و انتشار و چاپ و تکثیر رسانه‌های ضبط شده ۷.۱ درصد و بیشترین آن به ترتیب مربوط به صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه‌های نفت با ۵۷ درصد، تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی ۴۳.۶ درصد و تولید فلزات اساسی ۴۳.۵ واحد درصد است.

همچنین تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٩ به ۳۷ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٢٨.٩ درصد افزایش نشان می دهد.

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٩ نیز نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۲۴ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۲ دهم درصد افزایش نشان می دهد.

در فصل مورد بررسی در میان زیربخش های مختلف صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به تولید زغال سنگ و پالایشگاه های نفت منفی ۲ دهم درصد و بیشترین آن به ترتیب مربوط به تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی ۱۳۰.۱ درصد، تولید سایر وسایل حمل و نقل ۵۹.۷ درصد و تولید فلزات اساسی ۵۶.۵ درصد می باشد.

برای مشاهده اطلاعات تفصیلی به فایل پیوست زیر مراجعه کنید.

۷

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24432

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها