اقدامات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای صادرات

کارگروه مشورتی راهبری تجارت الکترونیکی با حضور نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت در این جلسه، به فراهم شدن زیرساخت‌های همکاری پلتفرمی بین کسب‌وکار‌های ایران و روسیه و نهایی شدن مذاکرات با دو پلتفرم روسی جهت عرضه کالا توسط پلتفرم‌های داخلی اشاره و نسبت به انتقال ارز حاصل از صادرات به صورت رمزارز به داخل کشور یا واردات کالا از طریق آن ابراز امیدواری کرد.

در ادامه، نماینده کسب‌وکار یک پلتفرم حمل و نقل شهری نیز مطالعات و برنامه‌ریزی این پلتفرم برای حضور در کشور‌های همسایه را تشریح کرد و برای نقش‌آفرینی جهت تسهیل تجارت خارجی و ترانزیت از مسیر ایران اعلام آمادگی کرد.

نماینده کسب‌وکار پزشکی و درمانی  نیز ضمن توضیح اقدامات کمیسیون سلامت انجمن تجارت الکترونیکی تهران، از برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات سلامت به کشور‌های همسایه با توجه به ظرفیت فوق‌العاده پزشکی ایران خبر داد.

نماینده کسب‌وکار عرضه کالا نیز از برنامه‌ریزی خود برای حضور در بازار خرده‌فروشی چین طی جلسات مشترک با سرکنسول ایران در گوانگجوی چین خبر داد که با توضیحات تکمیلی سید محمدیوسف طاهری مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران و اعلام حمایت و آمادگی برای هماهنگی هرچه بیشتر جهت ارتباط کسب‌وکار‌های داخلی با پلتفرم‌های مطرح چین با توجه به قرارداد همکاری جامع ۲۵ ساله بین ایران و چین همراه شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=36276

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها