امضای تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به منظور توسعه آموزش های مهارتی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی تفاهم نامه همکاری امضا نمودند.

به گزارش پایگاه خبری -تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در نشستی که به منظور انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علمی کاربردی استان تشکیل شد، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در دوره نهم فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان، موضوع مهارت آموزی و تربیت نیروی متخصص موردنیاز صنایع، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بر همین اساس، اتاق بازرگانی اصفهان تفاهم نامه هایی با دانشگاه های مطرح منعقد نموده است.
مسعود گلشیرازی ضمن تاکید بر ضرورت هدفمند بودن انتخاب رشته دانشگاهی، افزود: دانشگاه های علمی – کاربردی دارای ساختار مناسبی برای عجین نمودن صنعت و دانشگاه هستند.
وی تربیت نیروی انسانی ماهر را در شرایط کنونی، ضامن توسعه فعالیت های بنگاه ها در آینده دانست و انعقاد چنین تفاهم نامه هایی را در ارتقای شاخص های این حوزه موثر ارزیابی نمود.
در ادامه محمدرضا رجالی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان، افزایش اشتغال در سطح ملی و استانی را مهم ترین دغدغه اتاق بازرگانی اصفهان دانست و تصریح کرد: دانش آموزان از سنین پایین با یادگیری مهارت در کنار علم، می توانند در مرتفع سازی بحران نیروی انسانی ماهر در صنایع موثر باشند. 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان، تشکیل شورای مشترک بین اتاق بازرگانی و دانشگاه علمی کاربردی را در احصای نحوه عملیاتی نمودن تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه حایز اهمیت دانست.
رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان اصفهان نیز گفت: بر اساس پیگیری های صورت گرفته قصد داریم مهارتکده هایی هم عرض دانشکده های تخصصی، همچنین مجتمع های آموزش عالی مهارتی ایجاد کنیم.
بهزاد رضایی، این امر را زمینه ساز ایجاد مجتمع های آموزش عالی در شهرک های صنعتی دانست و تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن این امر، علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه ها، مباحث مدیریتی نیز راحت تر انجام خواهد شد.
وی ابراز امیدواری نمود با تدوین چشم انداز ۵ ساله دانشگاه و پیش بینی نیازهای آمایش استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی، بتوان الگویی در سطح کشور ایجاد نمود.
شایان ذکر است هدف از امضای این تفاهم نامه، توسعه آموزش های مهارتی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی در راستای کشف استعدادهای نهفته علاقه مندان به مهارت و  آموزش به منظور احراز شغل، حرفه، کسب و کار در مشاغل گوناگون و ارتقای توانایی برای انجام مهارت های شغلی در راستای رسالت طرفین است.
فراهم نمودن زمینه های مشترک همکارهای علمی، آموزشی و مهارتی در سطح استانی، ملی و بین المللی، ارتقای سطح کمی و کیفی اجرای آموزش های مهارتی با استفاده از پتانسیل ها، امکانات و تجهیزات طرفین در قالب دوره های کوتاه مدت و یا مقطع دار، تلاش برای ترغیب بنگاه های اقتصادی، شرکت های تولیدی و خدماتی موفق در به کارگیری نیروی انسانی بر اساس صلاحیت حرفه ای و امکان استفاده از تجارب بین الملل در حوزه آموزش های مهارتی، از جمله موضوعات این تفاهم نامه است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24724

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها