امکان ارسال اطلاعات کنتور برق توسط مشترکان فراهم شد

سخنگوی صنعت برق گفت: شرکت توانیر در راستای رفاه حال مشترکان، امکان قرائت کنتور و ارسال اطلاعات مصرف برق توسط مشترک را از طریق درگاه‌های دیجیتال فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی افزود: استفاده از این امکان به طور کامل اختیاری است و در صورتی که مشترکان تمایلی برای استفاده از این امکان نداشته باشند همکاران صنعت برق برای خواندن کنتور مراجعه خواهند کرد.

وی ادامه داد: مشترکانی که هنگام مراجعه مامور در محل حضور ندارند و یا به هر دلیلی تمایل ندارند ماموان خواندن کنتور به محل مراجعه کنند، می توانند پس از دریافت پیامک شرکت توزیع و در بازه زمانی مشخص شده در پیامک ارسالی اطلاعات مصرف را به نشانی www. Saapa.ir اعلام کنند.

رجبی مشهدی گفت: مشترکان مذکور می توانند اطلاعات را همچنین از طریق اپلیکیشن خدمات غیر حضوری برق که از سایت شرکت های توزیع قابل دریافت است اعلام کنند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: شرکت های توزیع پس از بررسی و صحت سنجی اطلاعات مصرف، قبض صادر خواهند کرد و در صورت ارسال نشدن یا ارسال نادرست اطلاعات، ماموران طبق روال مراجعه خواهند کرد.

وی افزود: خدمات ویژه ای در اپلیکیشن غیر حضوری برق پیش بینی شده است، امکان ارسال اطلاعات فقط با عکس از کنتور با تلفن همراه و ارسال آن در محیط نرم افزاری و راهنمایی چگونگی خواندن کنتور از این امکان هاست.

رجبی مشهدی توصیه کرد: مشترکان این برنامه نرم افزاری را روی تلفن های همراه خود نصب کرده و از آن برای ارسال اطلاعات استفاده کنند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: نرم افزار علاوه برفراهم کردن امکان ارسال اطلاعات مصرف برق، امکان مشاهده و پرداخت قبض را فراهم کرده و در آینده ای نزدیک همه خدمات غیر حضوری فروش و پس از فروش شرکت توزیع از این طریق انجام می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21004

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها