اندیشکده نوآوری با همکاری اتاق بازرگانی و دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری اندیشکده نوآوری اتاق بازرگانی و دانشگاه اصفهان  با هدف تعیین سیاست های کلی در محل اتاق اصفهان   تشکیل شد.

اتاق بازرگانی نقش تسهیل گری تعامل صنعت با دانشگاه را برعهده دارد

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی، رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه افزایش تعامل میان صنعت و دانشگاه را نیاز به  همکاری بیشتری دانست و افزود: در دوره نهم فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان، ساز و کارهای ویژه ای در خصوص افزایش این تعاملات ایجاد شد که تاسیس سرای رشد و نوآوری با همکاری دانشگاه آزاد  از جمله این تمهیدات بود.

وی کمک به پایان پروژه شرکت نمایشگاه های اصفهان، کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی، پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان و صندوق حمایت از فعالان اقتصادی را از دیگر اولویت های برنامه ای اتاق بازرگانی اصفهان در دوره جدید فعالیت بیان کرد.

گلشیرازی بر نقش تسهیل گری اتاق بازرگانی برای افزایش تعامل صنعت با دانشگاه و استفاده از پتانسیل های موجود در دانشگاه برای کمک به رفع مشکلات صنایع بویژه در شرایط بحران کنونی تاکید و تصریح کرد: برای غلبه بر شرایط موجود باید ارتباط منظمی بین بخش های مولد اقتصادی و بخش فرهنگی به واسطه بخش علمی که همان دانشگاه است برقرار شود.

اتخاذ بهترین سیاست در شرایط بحران، از مهم ترین وظایف  اندیشکده است

هوشنگ طالبی، رییس دانشگاه اصفهان نیز هدف از برگزاری این جلسه را تبادل نظر در خصوص عملیاتی شدن تفاهم نامه میان این دانشگاه و اتاق بازرگانی بیان و تصریح کرد: برگزاری جلسات اینچنینی زمینه ساز تغذیه فکری مدیران برای تصمیم سازی است.

وی بخشی از مشکلات کنونی کشور را ناشی از تعطیلی اتاق های فکر و تصمیم گیری بر اساس دانسته های شخصی که بعضا بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب امر صورت می گیرد دانست و اظهار امیدواری کرد اندیشکده بتواند در خدمت فعالیت های مشترک اتاق بازرگانی و دانشگاه قرار گیرد.

وی اندیشکده نوآوری را اتاق فکری برای همکاری های مشترک بویژه در شرایطی که فعالان اقتصادی با عدم قطعیت در بسیاری از موارد روبرو هستند، دانست.

طالبی گفت: بررسی عدم قطعیت های موجود و در نظر گرفتن احتمالات و در نتیجه ایجاد فرمولی برای اتخاذ بهترین سیاست در شرایط بحران، از مهم ترین وظایف این اندیشکده است.

در ادامه بهرام سبحانی، نایب رییس اول اتاق بازرگانی اصفهان بررسی تمامی موضوعات و اعمال نظر کارشناسی و ارایه بسته ویژه برای اجرا را از جمله مهم ترین اقدامات اندیشکده نوآوری دانست که می تواند مانع فعالیت های موازی در این حوزه شود.

اندیشکده پلی برای تزریق دانش نوین و علم روز به صنعت است

حمیدرضا قلمکاری، نایب رییس دوم اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این جلسه  بر ضرورت تحقق مهارت محوری و کارآفرینی در خروجی دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: برای افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان در GDP کشور نیازمند تلاش ویژه هستیم.

 قلمکاری در این میان ایجاد پلی برای تزریق دانش نوین و علم روز به صنعت را بسیار مهم دانست و گفت: بسترهای قانونی این مهم مصوب شده و فقط نیازمند اجرا است.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان چابکی و چالاکی اتاق و دانشگاه، ارایه اطلاعات دقیق و به روز در لحظه به فعالان اقتصادی وتمامی حوزه های بهره بردار، استفاده از ظرفیت های شورای مطالعات استراتژیک اتاق در تکمیل شیوه نامه تفاهمی فی مابین و رصد مستمر فعالیت ها برای افزایش اثربخشی را از جمله ملزومات افزایش بهره وری اندیشکده  نوآوری و جلوگیری از اقدامات موازی و فعالیت های جزیره ای در این زمینه دانست.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22200

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها