ایجاد حساب کاربری برای تمامی مودیان مالیاتی در سامانه سازمان مالیاتی

مدیرکل امورمالیاتی استان اصفهان از ایجاد حساب کاربری برای تمامی مودیان مالیاتی در سامانه سازمان مالیاتی tax.gov.ir و بارگذاری اوراق مالیاتی جهت متقاضیان استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی امور مالیاتی استان اصفهان، بهروز مهدلو  افزود: حساب کاربری ایجاد شده برای مودیان در سامانه سازمان مالیاتی چیزی شبیه کارپوشه یا ایمیل برای مودیان از جهت محرمانه بودن و غیر قابل دسترس بودن برای دیگران در سامانه های سازمان مالیاتی کشور است ودر حال حاضر مهم ترین و پرتعدادترین اوراق مالیاتی اعم از برگ تشخیص و قطعی عملکرد، تکلیفی، حقوق، ارزش افزوده از طریق ابلاغ الکترونیکی ارسال میگردد و در مراحل بعدی اوراق دیگر نیز افزوده خواهد شد.

وی پیش نیاز استفاده از خدمات الکترونیکی اوراق مالیاتی را ثبت نام و تایید فرم درخواست استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی عنوان کرد و گفت: مودیانی که تاکنون ثبت نام نکرده اند با ورود به سامانه www.tax.gov.ir همزمان با ثبت نام می توانند فرم درخواست استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی را تکمیل و ارسال نمایند.

وی با اشاره به برخی اشخاص حقیقی که ممکن است دارای چندین مکان کسب باشند اظهار داشت: با یکبار درخواست از سوی این افراد سامانه بصورت خودکار برای تمامی مکان های کسب اشخاص حساب کاربری ایجاد میکند.

وی اضافه کرد: اوراق مالیاتی اعم از تشخیص و قطعی به محض صدور در حساب کاربری مودیانی که درخواست ابلاغ الکترونیکی داده اند قرار می گیرد و پیامک نیز برای مودی مربوطه ارسال می شود تا به سامانه مراجعه کرده و اوراق مالیاتی را در حساب خود رویت کنند.

وی خاطر نشان کرد: با مشاهده اوراق مالیاتی توسط مودی تاریخ و زمان مشاهده در سامانه و ذیل اوراق ثبت گردیده و بعنوان ملاک محاسبه مواعد قانونی ابلاغ قرار خواهد گرفت و مودی می تواند نسبت به اوراق مالیاتی خود اقدام قانونی از قبیل تمکین، اعتراض یا پرداخت انجام دهد.

مدیرکل امورمالیاتی استان اصفهان تاکید کرد: مهلت اعتراض به برگ های تشخیص در مالیات عملکرد ۳۰ روز ودر مالیات ارزش افزوده ۲۰ روز است که مودیان می بایست توجه لازم را مبذول کنند.

وی افزود: در صورت عدم مشاهده اوراق مالیاتی توسط مودیان در حساب کاربری اوراق مربوطه در فرایند ابلاغ فیزیکی قرار می گیرند.

مهدلو اجرای این طرح را در جهت افزایش رضایتمندی مودیان، کوتاه شدن فرایندهای مالیاتی، کاهش هزینه های مربوط به ابلاغ، کاهش مراجعات و ترددهای غیر ضروری به ادارات، دانست و بیان کرد: علاوه بر تلاش سازمان مالیاتی در جهت ترویج طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق استفاده از ظرفیت های مجامع امور صنفی و حرفه ای نیز دارای اهمیت است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22055

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها