بازی بورس، بازی تجدید ارزیابی دارایی شرکتهاست

یک تحلیل گر بنیادی بازار سرمایه گفت: رونق بازار بورس طی دو سال اخیر ناشی از تجدید ارزیابی دارایی شرکتهاست.

مهران عجمی در گفتگو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد تصریح کرد: در گذشته قیمت سهام شرکت ها را بر اساس p/e (قیمت به  درآمد ) و eps (درآمد هر سهم) ارزیابی می کردند ولی در شرایط کنونی ارزش سهام شرکت ها را بر اساس ارزش دارایی آنان قیمت گذاری می شوند.

وی خاطر نشان کرد:اگر می خواستیم که بر اساس p/e سهام شرکت ها را بخریم  90 درصد شرکتها حباب قیمتی دارند ولی مبنای خرید سهام بر اساس تجدید ارزیابی شرکت ها است .

این تحلیل گر به شرکت های تجاری پیشنهاد کرد با توجه به موافقت رهبری در راستای ملاحظات مالیاتی شرکتهایی که امسال در بورس و فرابورس پذیرش شوندو  از این فرصت استفاده و از مزایایی پذیرش بهرم مند شوند.

وی معافیت  مالیاتی تا ۲۰ درصد ،نقد شوندگی ،افزایش ارزش ثروت سهام داران را از دیگر ویژگی های بازار فرابروس برای شرکت های تازه وارد برشمرد.

عجمی تاکید کرد:بازار سرمایه یک بازار تخصصی است و لزوم حضور در این بازار، آموزش و تحلیل بازار است از این رو سرمایه گذاران با مطالعه باید وارد بازار شوند تا دچار زیان های سنگین نشوند و یا اینکه سهام  صندوق های سرمایه گذاری بخرند تا ریسک کمتری را بپذیرند.

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه مشاوره اتاق بازرگانی اصفهان ویژه  شرکت ها  برای حضور در بورس و فرابورس گفت:سال ۹۹ فرصت مناسبی برای پذیرش شرکتها در بورس است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22075

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها