با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی؛رونمایی از محصول تخم مرغ غنی شده در اتاق بازرگانی اصفهان

مراسم رونمایی از محصول تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک در حاشیه رویداد عرضه و تقاضای فناوری صنعت کشاورزی روز چهارشنبه در آیینی با حضور سرپرست وزارت جهادکشاورزی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و رییس هیات مدیره شرکت فناور مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای اولین بار در کشور تولید شده است، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان انجام شد.

محمدرضا عبادی تصریح کرد: در سال ۸۵ ایده تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک طراحی و در سال ۹۳ انجام کار تحقیقاتی آن آغاز شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ نیز برای تجاری کردن این کار تحقیقاتی بعد از انجام آزمایش‌های تحقیقات دقیق شرکتی فناور را به ثبت رسانده و در شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر شدیم که با حمایت از شهرک علمی تحقیقاتی و مرکز رشد کشاورزی توانستیم تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک را ۱۲ بهمن امسال وارد بازار و به صورت انبوه تولید کنیم.

عبادی هدف از تولید این محصول را اختصاص سهمی از بازار بسیار بزرگ غذاهای فرا سودمند دانست و گفت: پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰ میلیارد دلار در جهان تجارت این نوع محصولات باشد که متاسفانه ایران سهم زیادی از این نوع محصولات ندارد.

وی ترویج مصرف تخم مرغ در کشور را از اهداف دیگر تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک دانست و افزود: مصرف تخم مرغ در ایران از میانگین جهانی پایین‌تر است.

این فعال بخش کشاورزی، قیمت تخم مرغ در سبد کالایی مردم ارزان‌ترین پروتئین است این محصول نسبت به تخم مرغ معمولی در حال حاضر ۲ برابر قیمت دارد اما از نظر ارزش غذایی چندین برابر دارای ارزش است.

وی با اشاره به فرهنگ استفاده از تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک گفت: بروشورهایی را به چاپ رساندیم که همراه با بسته‌های تخم مرغ عرضه می‌کنیم همچنین با همکاری شهرک علمی تحقیقات برنامه‌هایی برای پخش در صداوسیما در نظر گرفتیم تا این محصول را هرچه بیشتر به مردم معرفی کنیم.

وی گفت: در حال حاضر یک خط تولید برای تخم مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک در نظر گرفتیم که این خط تولید قابلیت تولید ۸۰ هزار تخم مرغ در روز را دارد و هیچ محدودیتی برای این نوع تخم مرغ در استان و کشور نداریم اما اکنون به دلیل کم بودن تقاضا در بازار تولیدات کمتری را شاهد هستیم.

رویداد عرضه و تقاضای فناوری صنعت کشاورزی در سه محور دام،طیور و گلخانه روز چهارشنبه  به همت کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان، فن بازار منطقه‌ای اصفهان و شرکت سنجش و دانش آیریک در سالن همایش‌های بین‌المللی  اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20246

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها