پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان آبان ماه امسال بهره برداری می شود

مرحله نخست پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان آبان ماه امسال با ۹۶ درصد سرمایه گذاری مشترک شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان در منطقه «روشن دشت» اصفهان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مدیر پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان در حاشیه بازدید انجمن ها، تشکل ها و مدیران اتاق بازرگانی اصفهان از این پروژه در حال ساخت نمایشگاهی گفت: سایت اصلی این پروژه ۴۸ هکتاری در دو مرحله در نظر گرفته شده که در مرحله نخست سالن امیرکبیربا ظرفیت ۷۸۰ پارک خودرو در پارکینگ های جنوبی و غربی و سرویس های بهداشتی مجهز و در مرحله دوم ساختمان های الکتریکال و مکانیکال احداث می شود.

آقایی افزود: مرحله نخست این پروژه در زمینی به وسعت ۱۸ هکتار بنا شده که ۱۵ هزار متر مربع آن به سالن امیرکبیر اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: سالن امیرکبیر در سه سالن مجزا با ۷ هزار و ۸۰۰ مترمربع فضای مفید نمایشگاهی تعبیه شده که این رقم  دو برابر فضای کنونی نمایشگاه در پل شهرستان اصفهان است.

آقایی ادامه داد: ۳۲ هزار مترمربع فضای باز نمایشگاهی نیز در اطراف سالن امیرکبیر با نصب پایه های روشنایی و با قابلیت های خاص پیش بینی شده است.

وی معماری ایرانی – اسلامی عهد صفویه را از ویژگی های منحصر به فرد به کار برده شده در سالن نمایشگاهی و ساختمان های پیرامون عنوان کرد و ادامه داد: ۱۲۰ گونه گیاهی نیز برای فضای سبز نمایشگاه در نظر گرفته شده که از اواخر شهریورماه کاشت این گونه ها آغاز می شود.

ایمان بازیگران، رئیس تشریفات نمایشگاه بین المللی اصفهان نیز با بیان اینکه این پروژه حاصل سرمایه گذاری دو سهامدار بزرگ شهرداری و اتاق بازرگانی اصفهان است، گفت: عملیات اجرای این پروژه رسما از سال ۹۴ آغاز شد.

وی این پروژه را از نظر فضاسازی و امکانات به روز در کشور، حایز رتبه اول دانست که در سطح منطقه نیز پروژه ای بی نظیر به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، این پروژه در سال ۹۴ با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲۵۰ میلیارد ریال بدهی متوقف‌ شده بود.

 

بر اساس هدف ‌گذاری‌های انجام شده، فاز دوم نمایشگاه بین‌المللی بزرگ اصفهان تا سال ۱۴۰۱ به پایان می رسد.

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23047

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها