برخی قوانین و دستورالعمل ها با شعار جهش تولید منافات دارد

رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر اینکه برخی قوانین و دستورالعمل های موجود با شعار جهش تولید منافات دارد، تاکید کرد: لازم است در شرایط بحرانی موجود با کاهش فشار از روی تولیدکننده به ویژه تولیدکنندگان محصولات استراتژیک، از تعطیلی واحدها جلوگیری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، غلامرضا اخوان فرید در نشست«بررسی مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تامین برق» با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و صدا و سیمای مرکز اصفهان با بیان اینکه تامین برق یکی از زیرساخت‌های مهم و مورد نیاز تولید و صنعت است، تصریح کرد: در صورت ناتوانی در تامین زیرساخت های لازم برای تولید، نمی‌توان استقبال از صنعت و تولید و رشد سرمایه‌گذاری را انتظار داشت.

مدیر واحد پژوهش و بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست، امکان دسترسی به برق را یکی از مولفه های سنجش کسب و کار دانست و گفت: بر این اساس، با توجه به رویکرد اتاق بازرگانی در دوره نهم مبنی بر پیگیری مجدانه مشکلات فعالان اقتصادی و کمک به بهبود شاخص های محیط کسب و کار؛ این موضوع را در دستور کار برنامه گفتگوی ویژه خبری قرار دادیم.

بهنام ابراهیمی، هدف از برگزاری این نشست را طرح و پیگیری مشکلات موردی اعضا در حوزه برق عنوان و ابراز امیدواری کرد با تعامل مسئولان این حوزه شاهد رفع مشکلات باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی قوانین و آیین‌نامه‌ها دست مدیران دستگاه های دولتی را برای کمک به رفع مشکلات صاحبان تولید و صنعت بسته است، «هیات مقررات زدایی» را دستگاه اصلاح مقررات فراقوه‌ای دانست و گفت: از طریق پیگیری و طرح این نوع قوانین و آیین‌نامه‌ها در این هیات، می‌توان به رفع مقررات مخل محیط کسب و کار پرداخت.

این نشست با حضور معاونت فروش و خدمات مشترکین، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان، مدیران دفتر خدمات مشترکین و امور دیسپاچینگ اداره برق منطقه‌ای استان اصفهان، معاون فروش و خدمات مشترکین حوزه تامین برق شهرستان اصفهان و همچنین، نمایندگان شش تشکل اقتصادی و ۱۰ شرکت عضو اتاق بازرگانی برگزار شد و نمایندگان شرکت ها مشکلات خود را مطرح کردند و مسئولان مربوطه نیز به پاسخگویی و پیگیری این مشکلات پرداختند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23894

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها