انجام ۱۳۵ پرواز باری از پایانه بار فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

در وبینار «بررسی چگونگی حمل هوایی کالا و معرفی ظرفیت های فرودگاه شهید بهشتی» عنوان شد: تعداد ۱۳۵ پرواز باری  در کمتر از هفت ماه برغم بحران شیوع کرونا از پایانه بار فرودگاه شهید بهشتی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، در این وبینار که به همت کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات برگزار شد، فرآیند حمل هوایی کالا و معرفی ظرفیت های فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و پایانه بار این فرودگاه تبیین شد.

پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی، در مقایسه با سایر فرودگاه های کشور از ظرفیت و امکانات و خدمات لجستیکی قابل قبول و مناسبی برخوردار است. این کارگوترمینال از لحاظ امکانات سردخانه ای و وسعت آن نیز، در فرودگاه های کشور رتبه ممتاز را دراختیار دارد.

حضور گمرک در محل فرودگاه، بازرسی دقیق بار توسط دستگاه ایکس ری، بررسی فیزیکی و استفاده از سگ های مواد یاب و خدمات امنیتی، از دیگر امکانات این پایانه بار است.

بر اساس موارد مطرح شده در این وبینار، پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی استان اصفهان، به همت اتاق بازرگانی اصفهان و پیگیری های فراوان بخش خصوصی با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان محصولات کشاورزی بهره برداری شد و امکان ارسال بار به هر مقصدی و دریافت از هرمقصدی، از مهم ترین مزیت‌های این پایانه است.

چگونگی فرآیند حمل هوایی کالا، از دیگر موضوعاتی بود که در این وبینار به آن پرداخته شد. مراجعه به آژانس حمل بار در مبدا، مراجعه به گمرک جهت تایید بار، اقدامات مربوط به مدیریت و هندلینگ بار و درنهایت، انتقال بار توسط شرکت هواپیمایی، از جمله مراحلی است که در روند ارسال هوایی کالا اتفاق می افتد. در مقصد نیز این مراحل به طور معکوس انجام می شود تا در نهایت بار به گیرنده مورد نظر برسد.

طبق آمار گزارش شده از  پایانه بار این فرودگاه، از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون، تعداد ۱۳۵ پرواز باری، انجام و در این پروازها  قریب به ۲۵۰۰ تن بار به ارزش حدود  ۱۰ میلیون دلار منتقل شده است.

شایان ذکر است که در میان روش های گوناگون حمل کالا، از حمل هوایی بار به عنوان یک روش مطلوب یاد شده که مزایای زیادی از قبیل:  سرعت بخشیدن به فرآیند حمل کالا، زمانبندی دقیق و قابل اعتماد برای ارسال و دریافت کالا، قابلیت ارسال به تمام نقاط دنیا، امنیت بالا، کاهش نیاز به انبارداری، حق بیمه پایین، قابلیت پیگیری موقعیت بار در هر لحظه و ارزان ترین و مطمئن ترین روش برای ارسال کالاهای با ارزش و کم حجم را دار

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24672

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها