برپایی ۱۰ تور آشناسازی با ایران برای کشورهای خارجی/ ارمنستانی ها وارد ایران شدند

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه تور آشناسازی ارمنستانی ها در حال حاضر در ایران در حال برگزاری است، افزود: در سال جاری تعداد ۱۰ تور آشناسازی از کشورهای مختلف از جمله چین، قطر، تایلند و غیره برای گروه‌های مرجع خارجی از سوی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

به گزارش شاخص اقتصاد به نقل از برنا، لیلا اژدری مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ۸ نفر از توراپراتورها و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی ارمنستان برای شرکت در تور آشناسازی به ایران سفر کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تور آشناسازی ارمنستانی ها در حال حاضر در ایران در حال برگزاری است، افزود: در سال جاری تعداد ۱۰ تور آشناسازی از کشورهای مختلف از جمله چین، قطر، تایلند و غیره برای گروه‌های مرجع خارجی از سوی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

اژدری اضافه کرد: تورهای آشناسازی به عنوان یکی از کارآمدترین روش‌های جذب گردشگران خارجی و اقدامی مهم به منظور مقابله با پروژه ایران‌هراسی و ارایه تصویری واقعی و مطلوب از کشورمان همواره در دستور کار برنامه‌های دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی قرار داد.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی با اشاره به حضور ارمنستان در اولویت بازارهای هدف گردشگری ایران گفت: از چند ماه پیش نشست‌هایی با شرکت هواپیمایی فلای آرنا ارمنستان برای برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور برگزار و با توجه به آغاز این پروازها و نقش آن در توسعه گردشگری و روابط بین دو کشور تور آشناسازی فعالان گردشگری ارمنستانی از سوی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی شد و هم اکنون در کشورمان در حال برگزاری است.

اژدری با بیان اینکه سفر فعالان گردشگری ارمنستانی به کشورمان ۵ روزه خواهد بود خاطر نشان ساخت: این گروه به نقاط مختلف استان تهران سفر کرده و با ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های ورزشی و تجاری و پتانسیل‌های گردشگری خوراک آشنا می‌شوند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی اظهار داشت: فعالان گردشگری ارمنستانی در مدت اقامت خود در تهران از جاذبه‌هایی از جمله کاخ گلستان، مجموعه‌های فرهنگی تاریخی نیاوران و سعدآباد و نیز مجموعه تفریحی و ورزشی توچال بازدید می‌کنند.

به گفته مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی برگزاری تورهای آشناسازی به عنوان اقدامی مهم و اثرگذار برای جذب گردشگران خارجی از سوی معاونت گردشگری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=41417

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها