برگزاری رویداد کارآفرینی صبح خلاق در اتاق بازرگانی اصفهان

   

رویداد کارآفرینی صبح خلاق ( morning creative ) با حضور یک استاد روانشناسی و جوانان علاقه‌مند به کارآفرینی در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، صبح خلاق عنوان رویدادی بین‌المللی است که در بیش از ۲۰۷ شهر جهان برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن ایجاد بسترهای لازم برای شکوفایی ، رشد خلاقیت در جامعه به‌ویژه در نزد جوانان و همچنین افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه است .

 این رویداد به صورت ماهانه در روز جمعه  با یک موضوع مشترک در سراسر جهان برگزار می‌شود و تمام شهرهای برگزارکننده از سخنران با موضوع مشترک جهانی دعوت می نمایند .

 مسعود گلشیرازی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در ابتدای  این رویداد، مهم‌ترین عامل توسعه پایدار هر شهر را توجه به مقوله کارآفرینی و خلاقیت برشمرد و گفت: مطالعه زندگی کارآفرینان موفق و شنیدن رمز و راز موفقیت آنان می‌تواند برای جوانان علاقه‌مند به کارآفرینان انگیزه دوچندان ایجاد کند.

  وی با اشاره به سیره انبیای الهی در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی گفت: حضرت ابراهیم و یوسف در زندگی اجتماعی و سیاسی خود همواره نقش خلاق و تأثیرگذاری در زمان خود داشتند و مطالعه زندگی پیامبران الهی می‌تواند الگوی موفقی برای جوانان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی به شمار آید.

وی با اشاره به رویکرد اتاق بازرگانی اصفهان در نهادینه‌سازی اتاق‌های نسل دوم و سوم  افزود: توجه به توسعه کسب‌وکار فعالان اقتصادی و افزایش درآمد پایدار شهری دو رسالت اصلی اتاق اصفهان در  نیل به اتاق‌های نسل دوم و سوم است .

سعید صدقی، استاد روانشناسی دانشگاه در این رویداد به  طرح موضوع «پارادوکس سکوت » پرداخت و گفت: سکوت لبه دو تیغ است، گاهی موجب پایداری زندگی و رابطه و گاهی مخرب و عامل نابودی است.

صدقی تصریح کرد: گاهی سکوت و شنیدن فرد مقابل عامل اصلی پایداری یک ارتباط است، قرارگیری این سکوت در جای مناسب حس شنیده شدن به فرد مقابل می‌دهد.

 وی به روی دیگر سکوت پرداخت و گفت: مارتین لوتر کینگ رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های را نقل می‌کند: درنهایت آنچه در خاطرمان می‌ماند حرف‌های دشمنانمان نیست بلکه سکوت دوستانمان است.

این روان‌شناس در خصوص عوامل پرورش روح می‌گوید: طبیعت و کتاب دو عامل بسیار مهم برای پرورش روح است و از میان این دو کتاب بهتر و بیشتر می‌تواند به انسان کمک کند، کتاب در کنار سکوت انسان در خلوت خود می‌تواند روحی سرشار از زندگی را به انسان هدیه کند.

 در ادامه این رویداد چهار جوان شرکت‌کننده به ارایه طرح‌ واره‌های خلاق در موضوع شهری پرداختند.احسان شهریاری با طرح «مراقب بامبو خودت باش» ،سید ایلیا طاووسی با طرح « از اعداد نترسید»،فاطمه نجفی با طرح « بی‌تفاوت نباشید »و بهاره میرزایی« هیچ اتفاقی،اتفاقی اتفاق نمی‌افتد» پرداختند.

این رویداد به همت مرکز کارآفرینی و کسب‌وکار نوپا اتاق بازرگانی اصفهان  و با همکاری دست‌اندرکاران رویداد صبح خلاق اصفهان روز جمعه برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20306

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها