برگزاری سه شنبه های جذاب با کارآفرینان آینده در اتاق بازرگانی اصفهان

دومین جلسه سه شنبه های جذاب با هدف یادگیری تکنیک های خلاقیت در کسب و کار، فنون شناسایی و نحوه استفاده از استعداد دانش آموزان به همت مرکز توسعه کسب و کار  اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

 احسان شهیر،مدیر توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان در گفت و گو با پایگاه خبری شاخص اقتصاد با اعلام این خبر افزود: مرکز  جوانان و کسب و کارهای نوپا ( استارت آپ ها)  با ماموریت تثبیت ایده و تبدیل ایده به طرح کسب و کار(چرخه نوآوری)  و همچنین حمایت از شکل گیری تیم های نو پا  متناسب با نیاز اعضا و جهت کمک به آنها در حال فعالیت است.

وی گفت: این مرکز در تلاش است تا با استفاده از افراد متخصص به جامعه و کسب و کار های نوپا جهت رشد و تعالی کمک نماید.

کارآفرینان آینده یکی از طرح هایی است که در واحد توسعه کسب و کار  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی اصفهان رقم خورده است.

وی افزود: برای بستر سازی کسب و کار و طراحی یک زیست بوم کسب و کار کامروا  نیاز مند تفکر راهبردی است.

شهیر گفت: طرح کارآفرینان آینده  طرحی است که به طور راهبردی برای آینده زیست بوم کسب و کار استان طرح ریزی شده تا به تربیت و توانمندسازی جوانان و نوجوانانی موفق در عرصه اقتصاد و کسب و کار بپردازد، به همین منظور ویژه برنامه هایی طراحی شده تا طی ۹ هفته نوجوانان و جوانان برای برپایی زیست بومی موفق و توانمند تلاش کنند.

نوید ادریس، دبیر مرکز جوانان و کسب و کارهای نوپای واحد توسعه کسب و کار نیز با اشاره به برنامه های طراحی شده در این زمینه گفت: ایجاد مهارت های کارآفرینی در کودکان، نوجوانان و جوانان یکی از اهداف مهم این مرکز است، به همین منظور طرح کارآفرینان آینده طراحی شده است.

وی افزود در این دوره ها سرچشمه های مورد نیاز و مقدمه برای کارآفرینی به نوجوانان و جوانان از طریق بازی، کارگاه، دیدار کسب تجربه و سایر روش های نوین آموزش داده می شود.

مهدی بشیر، مشاور واحد توسعه کسب و کار نیز در ادامه به ارائه ابعاد اجرایی این طرح پرداخت و گفت : در این دوره دانش آموزان  به یادگیری تکنیک های خلاقیت در کسب و کار، فنون شناسایی و نحوه استفاده از استعداد خودشان، تکنیک های ایده پردازی و خلق ایده در کسب کار، اصول و روش های کار تیمی، طراحی بوم کسب و کار، اخلاق و مبانی کارآفرینی و در نهایت نحوه راه اندازی کسب و کار موفق می پردازند.

او ادامه داد علاوه بر آموزش های اشاره شده، شرکت کنندگان در این دوره ها با کسب کارهای نوین آشنا خواهند شد.

وی افزود یکی از امتیازات این دوره آموزش سرفصل ها به صورت کارگاهی است و همچنین شرکت کنندگان با کارآفرینان موفق دیدار و به کسب تجربه از آنها می پردازند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22460

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها