برگزاری نخستین جشنواره محصولات گلخانه‌ای در تیران و کرون

ایسنا/اصفهان فرماندار تیران و کرون از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه توسعه و پیشرفت کشاورزی نوین محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان خبر داد.علی محمدی‌کیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری این جشنواره برای نخستین بار در تیران و کرون، اظهار کرد: این شهرستان قطب محصولات گلخانه‌ای استان اصفهان به ویژه در تولید فلفل دلمه‌ای محسوب می‌شود. وی افزود: ظرفیت بالای تولید این محصولات و فرصت‌هایی که در ارزآوری، رشد اقتصادی و اشتغال ایجاد کرده در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد. فرماندار تیران و کرون زمان برگزاری این رویداد را ۲۹ دی تا ۲ بهمن اعلام کرد و گفت: نمایشگاه تولیدات کشاورزی در روستای افجان برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰۰ گلخانه سبزی و صیفی و گل‌های زینتی در این منطقه با مساحت بیش از ۳۰۰ هکتار راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: ۹۰ درصد تولیدات این بخش به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

محمدی‌کیا استفاده از تجهیزات مدرن در توسعه این صنعت را مهم خواند و ادامه داد: صنایع تبدیلی و بسته‌بندی نیز در یک سال گذشته فعال شده که این موضوع به رشد کشاورزی و تکمیل حلقه تولید کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان برای مدیریت بهینه انرژی استفاده می‌شود که این موضوع به کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید کمک کرده است.

فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه رویدادهای فرهنگی در معرفی این ظرفیت کارآمد است، یادآور شد: ستاد برگزاری برای این رویداد پیش‌بینی شده که ادارات دولتی، تشکل‌های مردمی و اتاق بارزگانی شهرستان‌های نجف‌آباد و تیران و کرون هم همکاری می‌کنند.

به گفته محمدی کیا، این رویداد قرار بود، اوایل مهرماه برگزار شود که به دلیل طولانی شدن فرآیند برنامه‌ریزی و شرایط خاص کشور، زمان آن تغییر کرد.

وی معتقد است، این ظرفیت وجود دارد که این رویداد به‌صورت سلسله‌ای و سالانه برگزار شود.

انتهای پیام

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=18131

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها