بسته چگونگی ایجاد ساختار بیداری اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان رونمایی شد

رییس اتاق بازرگانی اصفهان در نشستی با اصحاب رسانه اصفهان ازبسته چگونگی ایجاد ساختار بیداری اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، مسعود گلشیرازی در این مراسم گفت: “کرونای اقتصادی” دوره ای ۸ تا ۱۹ ماهه است، دورانی که از روز شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شده و تا زمانی که درمان قطعی این بیماری در دسترس همگان قرار بگیرد، ادامه دارد.

وی افزود: برای تبدیل تهدیدهای این دوران به فرصت، سازمان ها باید ستاد مرکزی

به نام “کمیته بحران کرونا” را تشکیل دهند تا با مدیریت “تاب آوری سازمان ها”، زمینه ساز بیداری اقتصادی عصر کرونا شوند.

گلشیرازی همچنین گفت: کرونا ما را الزام می کند با نهضت اقتصادی دوران بیداری اقتصادی را رقم بزنیم، زیرا ما در یکسال پیش رو فرصت داریم تا به اندازه ۱۰ سال کار کنیم و تغییرات مان را منابع و زنجیره انسانی و بحث مالی و فروش انجام دهیم و بر هوشیاری مان بیفزاییم.

وی ادامه داد: ما در یکسال آتی باید از ظرفیت های درون سازمانی و ملی استفاده کنیم تا آسیب کمتری از این بیماری ببینیم.

محمدرضا رجالی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان نیز با بیان اینکه موانع کسب و کار در حوزه خدمات از مسایل جدی عصر کروناست، افزود: در شرایطی که در بحران کرونا نوع گردشگری بصورت گردشگری نیابتی تبدیل شده، اتاق بازرگانی اصفهان در حال تهیه زیرساخت های لازم در این نوع گردشگری است تا فعالان این حوزه بتوانند بخشی از فعالیت های خود را بصورت تورهای آنلاین ارایه نمایند.

وی افزود: در شرایطی که کشورهایی مانند اسپانیا بیش از ۳۰ درصد GDP خود را به حل بحران بنگاه های اقتصادی و ارایه کمک های بلاعوض تخصیص داده اند؛ این رقم در ایران بسیار ناچیز و زیر ۵ درصد بوده که به هیچ عنوان متناسب با بحران و شرایط آن نیست.

وی تشکیل شورای عالی اقتصادی مدیریت کرونا در سطح حاکمیت و دولت و ایجاد کمیته های تامین امنیت غذایی، تقویت زیرساخت های درمان و بهداشت، کمیته اشتغال، تحریک دایمی بازار و گردش زنجیره ها را ضروری دانست.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان همچنین خواستار بازنگری فوری در بودجه سال ۱۳۹۹ و تنظیم آن بر اساس شرایط موجود شد. 

احسان شهیر، مدیر توسعه کسب و کار اتاق بازرگانی اصفهان نیز از رونمایی بسته چگونگی ایجاد ساختار بیداری اقتصادی درسازمان ها و ۹ دوره آموزشی ویژه مدیران اعم از سناریوی کرونای صنعتی، رهبری در دوران کرونا، زنجیره تامین و آینده پس از کرونا خبر داد و افزود: اتاق بازرگانی اصفهان هر دو هفته بسته های توانمندسازی را به زیست بوم کسب و کار ارایه خواهد کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21183

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها