بیشتر مشاغل از دست رفته در آمریکا با همه‌گیری ویروس کرونا باز نمی‌گردد

موسسه تحقیقاتی دیلویت ال ال پی در تازه ترین گزارش خود با فرض نفت بشکه ای ۴۵ دلار و گاز ۲.۵۰ دلار در هر میلیون واحد، ۳۰ درصد بازگشت مشاغل از دست رفته در آمریکا را تا پایان ۲۰۲۱ پیش بینی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، خبرگزاری تسنیم به نقل از ابلومبرگ، موسسه تحقیقاتی دیلویت ال ال پی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد حدود سه چهارم مشاغلی که طی همه‌گیری ویروس کرونا در بخش‌های نفت و مواد شیمیایی آمریکا از دست رفته‌اند، تا پایان سال آینده میلادی باز نمی‌گردند.

مطالعات دیلویت نشان می‌دهد سقوط تقاضا برای نفت و قیمت آن باعث سریع‌ترین تعدیل نیروها در صنعت نفت و مواد شیمیایی در تاریخ آمریکا شده و حدود ۱۷۰ هزار شغل بین ماه‌های مارس تا اوت از بین رفته‌است. طبق گفته دوین دیکسون، نایب رئیس و سرپرست بخش نفت و گاز و مواد شیمیایی دیلویت، اگر مرخصی‌های اجباری را هم حساب کنیم این رقم بسیار بالاتر خواهد بود.

صادرکنندگان نفت، حفاران گاز، پالایشگاه ها و سازندگان تجهیزات نیروی کار خود را جهت مقابله با کاهش تقاضا برای محصولاتشان پایین آورده‌اند. شرکت های اسچلامبرگر، هلیبرتون و ماراتون پترولیوم از بزرگترین اپراتورهای میادین نفتی هستند که هزاران نیروی کار خود را را اخراج کرده‌اند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23877

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها