۱۰ میلیون سرپرست خانوار بدون درآمد ثابت، وام یک میلیون تومانی دریافت می کنند

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی به ارایه توضیحاتی درخصوص حل تامین برنامه‌های معیشتی دولت از محلی غیر از منابع بانک مرکزی و پرداخت وام یک میلیون تومانی به خانوارهای بدون درآمد ثابت پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند از محل همان اعتبارات ۷۵ هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با آثار کرونا است. برای حفظ ثبات مالی وجلوگیری از انحراف  ازهدف تورمی، علی رغم نیاز به منابع مالی جهت تأمین نیازهای معیشتی مردم، بانک مرکزی چاره ای جز ادامه سیاست های انضباطی خود و عدم انبساط جدید پولی ندارد.

با توجه به اهمیت کنترل نقدینگی و تورم ،کمکهای دیگری نیز که از سوی دولت و مجلس محترم برای معیشت مردم درنظر گرفته می شود، به این نکته مهم توجه داشته اند و به منابعی غیرازمنابع بانک مرکزی، برای تأمین آن ،تکیه می کنند.بانک مرکزی درخصوص کنترل تورم حداکثر تلاش خودرابه عمل آورده و از تمام ابزارهای لازم استفاده خواهد کرد.

در آذرماه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا برخی از مشاغل تعطیل می شوند،‌ شعب بانکها باحداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت.ضمن قدردانی از  تلاشهای فداکارانه تمام همکاران بانکی درشعب بانکها، تمهیدات لازم برای کاهش ضرورت حضور مشتریان در شعب،براساس دستور العملهای ابلاغی، پیش بینی شده است.»

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24844

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها