تحریم ها، توان و دانش تولید صنعتگران را بالا برد


تولید کننده قطعات خودرو و مدیرعامل شرکت “متین کیمیا” اصفهان گفت: تحریم ها اگرچه همیشه یک تهدید نیست و سختی هایی به همراه دارد، اما فرصتی را برای بالا بردن توان و دانش تولید صنعتگران و فعالان اقتصادی کشور فراهم کرد.

حسن فرحبخش در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری شاخص اقتصاد افزود: به عنوان مثال در شرایط تحریمی، قطعه ای که پیشتر وارداتی بوده با دانش فنی و بومی متخصصان داخلی به تولید انبوه رسیده و از لحاظ کیفیت نیز با مشابه خارجی برابری می کند، ضمن آنکه برخی قطعات خودرو در این شرایط بومی سازی شده و بدلیل منع واردات در داخل تولید می شود.

وی در عین حال گفت: در چنین شرایطی فعالان اقتصادی نیازمند حمایت دولت و دست اندرکاران صنعتی هستند تا بتوانند به خودکفایی در قطعه و حتی ماشین آلات صنعتی تولیدی برسند تا ضمن جلوگیری از خروج ارز، بتوانند صادرات داشته باشند و حتی دانش بومی خود را نیز صادر کنند.

فرحبخش همچنین بی ثباتی نرخ ارز، نقدینگی کارخانه ها و عدم همکاری بانک ها را از جمله مشکلات بخش صنعت دانست که بگفته وی، تصمیم گیری را برای فعالان اقتصادی سخت کرده است.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: اگر این نابسامانی ها حل نشود، تولید نیز رشد نمی کند و در نتیجه با مشکل ناپایداری شغل و رکود تولید مواجه خواهیم شد که این به نفع هیچ کس نیست.

وی همچنین کمبود مواد اولیه بواسطه تحریم ها را از دیگر مشکلاتی دانست که تا حدودی بر روند تولید کارخانه های تولیدی اثر منفی گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، شرکت متین کیمیا تولید کننده قطعات لاستیکی، پلاستیکی و فلزی خودرو از سال ۷۳ فعالیت کاری خود را با حدود ۸۰ کارگز ماهر و نیمه ماهر آغاز کرد، این مجموعه اینک با ایران خودرو و سازه گستر همکاری دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=24586

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها