تسهیل صدور ضمانت‌نامه برای دانش‌ بنیان‌های صادراتی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: صدور ضمانت‌نامه جهت شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی در فاز اول با حداقل بوروکراسی و با امتیازات ویژه صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط‌عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه مشترک مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، با مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌الملل مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مدیران‌عامل دو صندوق توسعه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی با هدف بررسی راه‌های همکاری فی‌مابین، برگزار شد.

محمدحسین مقیسه در این نشست به تشریح حوزه کاری و خدمات صندوق پرداخت و بیان کرد: اولویت اصلی صندوق خدمات‌رسانی به شرکت‌های دانش‌بنیان و صادراتی بوده و همیشه نگاه ویژه‌ای به شرکت‌‎های دانش‌بنیان وجود داشته است.

به همین دلیل، صدور ضمانت‌نامه جهت شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی در فاز اول با حداقل بوروکراسی و با امتیازات ویژه صورت می‌گیرد.

وی افزود: صندوق ضمانت آمادگی دارد جهت گسترش و تعمیق همکاری‌ها، آموزش تخصصی لازم به‌ویژه در حوزه اعتبارسنجی را به کارشناسان معرفی شده از سوی صندوق‌ها، ارائه کند.

محبوب پناهی، عضو هیات‌مدیره و معاون فنی و برنامه‌ریزی، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز افزود: امکان ساماندهی همکاری و ارائه خدمات صندوق به شرکت‌های دانش‌بنیان در سراسرکشور در قالب یک تفاهم‌نامه امکان‌پذیر خواهد بود. محمدصادق محمدیاری، معاون مالی و اقتصادی صندوق نیز فراهم شدن امکان صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق به‌نفع شرکت‌ها و صندوق‌ها را جزو پیشنهادهای امسال صندوق به مجمع اعلام کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22888

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها