تشکیل اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان‌ها

مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل‌های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: ساختار نظام صنفی کشاورزی اصلاح و اتاق اصناف کشاورزی در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد و  به نقل از ایرنا، مسعود عدل طلب در جلسه اجرایی کردن آیین نامه و دستورالعمل های اصلاحی نظام صنفی کشاورزی در تبریز، با اشاره به ساختار موجود نظام صنفی کشاورزی و دستاوردهای آن در دهه نخست فعالیتش در حوزه های شغلی، اقتصادی و اجتماعی گفت: در ساختار جدید افراد و واحدهای صنفی کشاورزی در هر شهرستان بر اساس دارا بودن حد نصاب تعداد اعضا، در قالب هفت اتحادیه صنفی کشاورزی و در هفت زمینه موضوعی زراعت، باغداری و درختکاری مثمر و غیر مثمر، دامپروری، دامداری، تولیدات دامی، زنبورعسل و کرم ابریشم، طیور و ماکیان، آبزی پروری و صیادی ، جنگل داری و بیابان زدایی و خدمات و صنایع تبدیلی کشاورزی تشکیل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اتاق اصناف کشاورزی شهرستان، نهادی مهم متشکل از اعضای هیات مدیره اتحادیه های صنفی کشاورزی همان شهرستان است که ضمن نظارت بر کار اتحادیه های صنفی موضوعی و تخصصی، باید تمامی امور نظام صنفی کشاورزی شهرستان را مدیریت کند.

عدل طلب با اشاره به تشکیل اتاق اصناف کشاورزی مرکز استان، گفت: این اتاق نیز علاوه بر انجام وظایف شهرستان خود، وظایفی از جمله برقراری هماهنگی بین اتاق های اصناف شهرستان های استان و برگزاری انتخابات تعیین نماینده یا نمایندگان استان در اتاق اصناف ایران را برعهده دارد.

وی افزود: اعضای هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران به استناد مقررات مربوطه، شامل وزرای کشاورزی، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتاق اصناف ایران، اتاق بازرگانی و هیات رئیسه اتاق کشاورزی ایران است.

مدیرکل دفتر ساماندهی صنوف و تشکل های مردم نهاد سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار کرد: در سطح شهرستان ها نیز کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی متشکل از اعضای متناظر هیات عالی نظارت خواهند بود که بر فرآیند و عملکرد اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف نظارت می کنند.

دی‌ماه سال ۱۳۹۷ هیات دولت پس از بررسی و کار کارشناسی، ساز و کار تشکیل اتاق اصناف کشاورزی ایران را تصویب و به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ کرد و با ابلاغ آن ، تشکیل اتاق اصناف کشاورزی ایران وارد مرحله جدیدی شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20286

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها