تشکیل کلینیک های اقتصادی در استانداری اصفهان

استاندار اصفهان با اشاره به ضرورت حل نقدینگی برخی واحدهای فولادی، گفت: حل مشکل واحدهای فولادی از طریق باز کردن LC داخلی دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از ایلنا ، عباس رضایی در حاشیه کلینیک اقتصادی استان اصفهان اظهار داشت: حل مشکلات واحدهای فولادی از جمله مسایل این جلسه بود و هم و غم ما جلوگیری از تعطیلی چنین واحدهایی است که در زمان حاضر بیش از پنج هزار نفر در واحدهای تولیدی غیر از فولاد مبارکه و ذوب آهن مشغول به فعالیت هستند.

وی اظهار کرد: برخی واحدهای تولیدی به علت نداشتن نقدینگی لازم امکان خرید مواد اولیه را در بورس ندارند و لذا به واسطه‌ها و دلال‌ها مراجعه می‌کنند که در نهایت منجر به افزایش هزینه‌های تولید آنها می شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: حل مشکلات این واحدها از طریق مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و وزارت مربوطه دنبال می شود.

 وی با اشاره به فعالیت کلینیک اقتصادی، خاطر نشان کرد: طی این جلسات در سال جهش تولید که وظیفه شرعی و اخلاقی و قانونی مدیران استان رفع موانع تولید و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت تولیدی است، باید تلاش شود با رعایت تمهیدات زندگی با کرونا در جهت رفع مشکلات و تنگناها گام‌های موثر برداشته شود.

رضایی با اشاره به مسایل بررسی شده در این جلسه، افزود: قسمت اعظم مشکلات مطرح شده مرتبط با استاندارد، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود که روز چهارشنبه طی جلسه‌ای با این نهادها مسائل بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بخشی از این مسایل با مساله محیط زیست مرتبط بود که تا جایی که امکان آن باشد، تلاش می‌کنیم تا جایی که امکان‌پذیر است اینگونه مشکلات را حل و فصل کنیم که امروز نیز برخی از مشکلات واحدهای تولیدی برطرف شد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: البته باید مدنظر داشته باشیم که مسایل محیط زیستی به دلیل مرتبط بودن با بحث سلامت جامعه خط قرمز است و در جایی که فعالیت واحدی منجر به ضربه خوردن به سلامت مردم شود، قطعا با آن برخورد با از این فعالیت‌ها ممانعت می‌شود.

وی ادامه داد: هدف این کلینیک گره‌گشایی از فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان است.

وی ادامه داد: در قالب این کلینیک‌ها مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور برخی از مدیران از جمله محیط زیست، استاندارد، گمرک، بانک‌ها، مالیات و دارایی به صورت تخصصی بررسی و مشکلات آنها برطرف می‌شود.

استاندار اصفهان افزود: سال گذشته جلسات کلینیک‌ها به صورت حضوری برگزار شد، ولی امسال با توجه به شرایط کرونایی و ضرورت کاهش تجمعات، این جلسات از روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=22487

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها