تعیین ضرب الاجل برای بازگشت ارز؛ چالش اصلی صادرکنندگان

مدیرعامل شرکت گدازه های آذرین آسیا گفت: محصولی را که زمانی از چین به کشور وارد می شده، اکنون ما به چین صادر می کنیم و در حال حاضر مشتری چینی از ما خواسته است به میزان ۸۰۰۰ تن با او قرارداد ببندیم؛ اما بازگرداندن مبلغ ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار ارز آن به کشور، مشکل اصلی ماست.

سید جعفر معتکف افزود: به همین علت، ما از بستن این گونه قراردادها دست نگه داشته ایم؛ چون ارز قطعاتی را که قبلا صادر کرده ایم، هنوز نتوانسته ایم بازگردانیم.

وی افزود: مشکل دوم تعیین ضرب الاجل از طرف دولت برای بازگشت ارز است که یکی دوماهه باید آن را برگردانیم و این مدت بسیار فشرده و تقریبا ناممکن است. متاسفانه دولت به جای اعمال فشار به شرکت های بزرگ و پتروشیمی ها، گلوی شرکت های کوچکی مانند ما را فشار می دهد.

وی درخصوص فعالیت شرکت گفت: شرکت گدازه های آذرین آسیا از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد.  محصولات شرکت ما قطعات، جرم ها و مواد ویژه نسوز در دسته ابزار پزشکی، اپتیکی، دقیق و ساعت به میزان ۸۰۰ تن در ماه و بتن نسوز به میزان ۳۲۰۰ تن در ماه و سایر محصولات و کانی های غیرفلزی است.

وی درخصوص تعداد کارکنان شرکت افزود: ما درحال حاضر۳۰ نفر پرسنل داریم و با وجود شیوع کرونا نه تنها تعدیل نیرو نداشته ایم؛ بلکه ۱۰ درصد هم افزایش نیرو داشته ایم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=25008

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها