توسعه همکاری اتاق بازرگانی اصفهان و دانشگاه آزاد در موضوع صنعت سنگ تزیینی

نشست مشترک کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان با مرکز تحقیقات سنگ دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر  پیرو توافق اخیر سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و اتاق  اصفهان در موضوع  توسعه  صنعت سنگ تزئینی  برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد،علی حیدری معاون علمی، آموزشی و پژوهشی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در این نشست گفت: قرارگرفتن این دانشگاه  در مرکز صنعت سنگ کشور و نزدیکی به شهرک های صنعتی محمود آباد، نجف آباد و رضوان شهر و وجود رشته های مهندسی مکانیک و برق و همچنین سوابق این مرکز در ساخت دستگاه های مولتی وایر گرانیت، دستگاه ۶ محوره، طراحی نرم افزار تخصصی حسابداری سنگ از جمله مزیت های نسبی این دانشگاه در بخش سنگ های تزیینی است.

احمدرضا بصیری مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان  با برشمردن اولویت های بخش معادن، بر تشکیل کمیته راهبردی و زمانبندی برای حصول به اهداف آموزشی و پژوهشی تاکید کرد و گفت: با توجه به مصوبات ایمیدرو با کمیسیون معادن اصفهان، زمینه برای همکاری های مشترک دانشگاه و صنعت سنگ استان فراهم است.

رضا عابدین زاده رییس مرکز تحقیقات و مطالعات سنگ ساختمانی در این نشست  ساخت دستگاه های متنوع و نرم افزارهای تخصصی و همچنین تشکیل کارگروه و کمیته های زیرمجموعه از جمله اقدامات این مرکز برشمرد .

حسام الدین فرهادی نسب مشاور کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان ، با توجه به حضور در هیات اندیشه ورز دوران قبلی این مرکز و همچنین پذیرش دو هیات ایتالیایی برای سرمایه گذاری و امور آموزشی متاسفانه اقدامی انجام نشده است لذا در گام نخست احیای کمیته مشترک را در اولویت قرار داده و سپس مواردی که در حمایت از این صنعت است انجام گیرد.

علیرضا رستگار دبیر کمیسیون معادن اتاق نیز  در این نشست گفت:  با توجه به مصوبات ایمیدرو در بخش حمایت از پایان نامه های دانشجویی و طرح های پژوهشی، فراخوان کمیسیون برای دریافت پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی در محورهای مطالعاتی مورد نظر به تمامی دانشگاه هایی  که رشته های ذیربط را دارند ارسال می شود.

وی افزود: کمیته راهبری متخصص از بین این پایان نامه ها و طرح ها تعدادی انتخاب و معرفی خواهند شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=20508

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها