تولید طلای موته ۱۶ درصد فراتر از برنامه نیمه نخست

مدیر مجتمع طلای موته اعلام کرد: میزان تولید طلا در این مجتمع طی ۶ ماهه نخست امسال، ۱۶ درصد فراتر از برنامه (۱۴۰ کیلوگرم) بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علیرضا طالاری با بیان این مطلب گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۱۶۲ کیلوگرم شمش طلا در مجتمع طلای موته تولید شد.

وی پیش بینی کرد: تا پایان سال، ۳۰۰ کیلوگرم شمش طلا در این مجتمع تولید شود.

مدیر مجتمع طلای موته با بیان اینکه تولید شمش طلا در این مجتمع، همتراز استانداردهای جهانی است، تصریح کرد: این مجتمع با اقدامات انجام شده در زمینه استانداردسازی شمش طلا، توانسته است شمش تولیدی خود را از نظر کیفی و عیار به سطح جهانی برساند.

وی افزود: سیستم‌های ذوب و ریخته‌گری این کارخانه را برای تولید شمش‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی ارتقا داده ایم و با استفاده از کوره‌های مخصوص القایی، ذوب انجام می‌دهیم. همچنین برای استانداردسازی تولید شمش، مجتمع مذکور به آزمایشگاهی با استاندارد ۱۷۰۲۵ مجهز شده که در سطح کشور منحصر به فرد است.

طالاری درباره آینده قیمت طلا گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قیمت جهانی طلا روی پایه ۲ هزار دلار بر هر اونس بسته خواهد شد و از این میزان، فراتر نخواهد رفت.

وی ادامه داد: در صورت مهار ویروس کووید ۱۹، کاهش قیمت طلا محتمل است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23886

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها