جبار زارع: صنعت خودرو بیش از حد سیاسی شده است

مدیرعامل همگام خودرو گفت: متاسفانه، صنعت خودروی ما بیش از حد سیاسی شده و از نماینده مجلس و وزیر تا مقامات پایین تر  درگیر این موضوع می شوند. باید اجازه دهند که مکانیسم عرضه و تقاضا یکدیگر را قطع کنند. امروز دلال ها رانت های چند صد درصدی می خورند و گلوی این صنعت با یک دستور فشرده شده است.

محمدرضا جبارزارع در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری – تحلیلی شاخص اقتصاد اتاق بازرگانی اصفهان، در باره پتانسیل هایی که می تواند صنعت قطعه سازی را متحول کند، تصریح کرد: امروز صنعت خودرو نه خصوصی است و نه دولتی، این صنعت در اوج ناهنجاری است و معلوم نیست باید به چه کسی پاسخ داد و تا دولت دست از سر این صنعت برندارد، درست نمی شود.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره همگام خودرو درباره بزرگترین چالش این شرکت افزود: متاسفانه کشور ما ثبات قوانین ندارد؛ ولی ما این را پذیرفته ایم؛ چون راه دیگری نداریم. مَثل ما نسبت به این مملکت، مثل مادر و فرزند است. ما به هیچ وجه نمی توانیم کشور خود را رها کنیم. پس باید همواره با مشکلات مبارزه کنیم و راه غلبه بر آنها را پیدا کنیم.

جبار زارع درخصوص کیفیت محصولات شرکت همگام خودرو گفت: کیفیت در محصولات تعارفی نیست؛ مثل اکسیژن برای موجود زنده ضروری است. کیفیت مداری جزو ذات محصولات ماست و نمره ما از تولیدکنندگان خودرو ۹۹.۶ از ۱۰۰ است.

وی درباره مهم ترین تجربه اش افزود: کار با دولت کمی پیچیده و دردسرهای خاص خودشض را دارد؛ زیرا دولت کارفرمایى است که با یک بخشنامه ممکن است شما را وارد بحران کند. متاسفانه تعامل با دولت کاملا یک طرفه است. اما کار با مردم اطمینان بیشتری دارد.

جبارزارع در پاسخ به این پرسش که برای ۱۰ سال آینده چه برنامه هایی دارید، پاسخ داد: فکر ما بیشتر روی دانش بنیان کردن  شرکت، ارزش افزوده بیشتر و ورود به بازارهای جهانی است.

جبارزارع درخصوص ارتباط و تعامل با مدیران و کارکنان شرکت همگام خودرو نیز گفت: مدیریت ما بر مبنای تعاملات انسانی و عواطف برخاسته از جان و دل ماست. افلاطون می گوید با یک دست که به پشت کسی بزنی، می توانی او را به جنگ بفرستی. باید به نیروها اعتماد به نفس بدهیم. در مجموعه ما مدیران و کارکنان به آسانی می توانند مرا ببینند، دوستانه حرف دلشان را بزنند و در عین حال، با جذبه مدیریت هم روبه رو هستند. ما کارکنان و مدیرانی داریم که با خود ما بازنشسته می شوند.

وی در خصوص چگونگی برقرار کردن این ارتباط و سالم نگاه داشتن آن افزود: ما هر ۱۵ روز یک کتاب صوتی بارگذاری می کنیم و آخرین کتاب « هنر برقراری ارتباط » است. ما از راه های گوناگون سعی می کنیم موارد پیش آمده را صادقانه با افراد درمیان بگذاریم.

گفتنی است شرکت همگام خودرو آسیا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع قالب، قطعات و مجموعه های پرسی خودرو در بخش خصوصی کشور مشغول فعالیت است. این شرکت از سال ۱۳۷۴ تاکنون با شرکت های خودروساز داخلی همکاری دارد و از سال ۱۳۸۶ وارد بازار لوازم یدکی بدنه خودرو شده و به طور پیوسته نسبت به ساخت قالب و توسعه سبد محصولات خود، اقدام کرده است. همگام خودرو به منظور توسعه هرچه سریع تر سبد محصولات و حفظ و ارتقای کیفیت، مبادرت به سرمایه گذاری در بخش های اتوماسیون، به کارگیری ربات، راه اندازی خطوط لیزر و پلاسما نموده و ظرفیت خطوط رنگ آمیزی را بیش از دوبرابر افزایش داده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=23374

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها