جزئیات افزایش دستمزد ۹۹ حداقل بگیران

جلسه شورای عالی کار که روز گذشته برگزار شد دو مصوبه مهم داشت، یکی افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن و دیگر رشد پنج درصدی پایه مزدی حداقل بگیران بود تا مجموع حقوق کارگران در سال جاری ۲۶ درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری شاخص اقتصاد، سرانجام جلسه شورای عالی کار در سال ۹۹ با دستور کار افزایش حق مسکن کارگران روز گذشته با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی در وزارت تعاون برگزار شد.

پس از ساعت‌ها چانه زنی نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران توافق کردند و مقرر شد حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران به هیات دولت پیشنهاد شود. پیش از این شورای عالی کار حق مسکن کارگران را یکصد هزار تومان اعلام کرده بود.

همچنین در جلسه روز گذشته مصوب شد تا ۷۵ هزار تومان از پایه سنواتی کم و به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق اضافه شود. براین اساس پایه کارگران حداقل بگیر در سال ۹۹، به۲۶ درصد افزایش برسد.

پیش از این پایه سنوات در مصوبه فروردین ماه ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده بود که با مصوبه روز گذشته شورای عالی کار به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

براساس مصوبه روز گذشته شورای عالی کار پایه حقوق از یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان به یک میلیون ۹۱۱ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین  حداقل دستمزد یک کارگر مجرد (بدون در نظرگرفتن سابقه کار) در سال جاری ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته ۴۴.۵ درصد افزایش یافت. حداقل دستمزد یک کارگر مجرد در سال گذشته یک میلیون و ۸۰۶ هزار تومان بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=21769

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها