معاون شهردار اصفهان خبر داد:

حضور شهرداران و استانداران ۱۱ کلان‌شهر در رویداد ملی «تعالی حکمرانی شهری»

به گزارش شاخص اقتصاد، سعید ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به برگزاری رویداد ملی تعالی حکمرانی شهری اظهار کرد: با هماهنگی‌هایی که از هفته قبل از طرف سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور انجام شد، رویداد ملی تعالی حکمرانی شهری امروز _دوشنبه هشتم خردادماه_ در تالار وزارت کشور در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شهرداران و استانداران ۱۱ کلان‌شهر کشور در این رویداد حضور دارند، افزود: رویداد ملی تعالی حکمرانی شهری به چند قسمت تقسیم شده است که بخش گزارش عملکرد حضوری آن شامل مشخصات کلی شهر و شهرداری، مسائل و چالش‌های آن، برنامه‌های تحولی که شهرداری‌ها برای رفع مشکلات تهیه کرده است، گزارش اقدامات و طرح مهمترین پیشنهادها است که نماینده هر شهرداری بین هشت تا ۱۰ دقیقه به‌صورت پاورپوینت گزارش عملکرد خود را ارائه می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان تصریح کرد: بخش دیگر این رویداد مربوط به نمایشگاهی است که برای هر شهر حدود ۴۰ متر مربع فضا در نظر گرفته است تا به معرفی الگوی شهر، اقدامات و شاخص‌ترین پروژه‌های خود بپردازد.

وی ادامه داد: وزیر کشور نیز با بازدید از هر غرفه به‌مدت هشت دقیقه می‌تواند گزارش عملکرد هر شهر را دریافت کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در بخش سوم این رویداد تعداد پنج شهر از میان ۱۱ کلان‌شهر برای طرح مهمترین خواسته‌های خود انتخاب می‌شود، گفت: این بخش بدین صورت است که اگر شهرداری‌های کلان‌شهرها در جایگاه وزیر کشور یا رئیس جمهور بودند، چه پیشنهادهایی را برای رفع مشکلات مطرح می‌کردند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: هدف از این رویداد و این شبکه‌سازی ایجاد نشست تخصصی شهرداران کلان‌شهرها با وزیر کشور و ارائه مجموع تجربیات شهرداری‌ها در حوزه حکمرانی و برنامه‌های تحولی است و اینکه این اجزا کنار یکدیگر قرار گیرد، سایر شهرها نیز در این رویداد حضور دارند اما غرفه نخواهند داشت.

وی با اشاره به ظرفیت شهرداری‌ها در خدمت‌رسانی به مردم گفت: ایجاد ارتباط بین شهرداران کلان‌شهرها با عالی‌ترین مقام وزارت کشور می‌تواند برای رفع بسیاری از مشکلات کارگشا بوده و قرار است این جلسات به‌صورت هفتگی یا ماهانه ادامه داشته باشد تا وزیر کشور بتواند مشکلات این شهرها را از نزدیک رصد کند.

ابراهیمی با بیان اینکه دستاوردهای یک حکمرانی خوب، ایجاد اعتماد، سرمایه اجتماعی و هدایت‌مندی است، ادامه داد: در حال حاضر هر شهری برای خود یک الگوی حکمرانی شهری دارد اما اینکه این الگو چقدر کارآمد عمل می‌کند تا بتواند شاخص‌های اصلی را ایجاد کند، قابل ارزیابی است و در صورتی که در شهرها خوب حکمرانی شود، باید به این نتایج دست پیدا کنند، زیرا تبادل این تجربیات بین شهرها می‌تواند نظام مدیریت شهری را کاراتر کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=39390

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها