معاون کسب‌وکار اتاق تهران فعالیت‌های این نهاد در ایران‌اکسپو 2023 را تشریح کرد:

حضور پررنگ بخش خصوصی در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی

هومن حاجی‌پور، معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به واگذاری مسئولیت غرفه استان تهران در ایران اکپو 2023 به اتاق بازرگانی تهران، از تلاش‌های بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و توانمندی‌های صادراتی استان خبر داد.

پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور، ایران‌اکسپو ۲۰۲۳، از ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری کار خود را در مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز کرده است و تا روز ۲۷ اردیبهشت ماه دایر خواهد بود. در این رویداد مهم، بنگاه‌های بخش خصوصی و دولتی به عرضه ظرفیت‌های صادراتی کشور، نوآوری‌ها و معرفی کالا و خدمات خود به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می‌پردازند و تا بتوانند سهم خود از بازارهای بین‌المللی را افزایش دهند.

اتاق بازرگانی تهران نیز در راستای تلاش برای توسعه تجارت خارجی و افزایش مراودات تجاری با سایر کشورها فعالیت‌های خود را پیش از آغاز این رویداد با دعوت از فعالان اقتصادی برای حضور و بازدید از ایران اکسپو آغاز کرد. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به دعوت رسمی رئیس اتاق تهران از هفت اتاق بازرگانی و صنایع امارات متحده عربی یاد کرد که منجر به اعزام یک هیات تجاری ۴۵ نفره از سوی فدراسیون اتاق‌های بازرگانی امارات به کشورمان شد.

همچنین مسئولیت غرفه استان تهران در ایران‌اکسپو نیز از سوی استانداری به اتاق بازرگانی تهران واگذار شده است که با برنامه‌ریزی اتاق و همکاری سایر نهادهای اقتصادی استان از جمله سازمان صنعت، معدن، تجارت، سازمان جهادکشاورزی، اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره‌کل استاندارد و … برپا شده است.

معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران نیز با تاکید بر ضرورت پرظرفیت بودن و پربار بودن غرفه استان تهران عنوان کرد که تلاش شده است تا مفهوم زنجیره ارزش و داده‌های ارزشمند و کاربردی اقتصادی استان در این غرفه به بازدیدکنندگان به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، هومن حاجی‌پورگفت: همه سازمان‌های اقتصادی استان در این غرفه دخیل و همکار هستند و باید به بهترین نحو اطلاعات اقتصادی استان تهران اعم از شهرک‌های صنعتی، واحدهای تولیدی، ظرفیت‌های صادراتی، مزیت‌های تولید، زنجیره خدمات، مناطق گردشگری، داده‌های مربوط به کشاورزی و طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری به بازدیدکننده ارائه شود.

او هم‌چنین توضیح داد که بخشی از غرفه به کسب‌وکارهای خانگی اختصاص داده شده تا تشکل‌های مربوطه در بخش خصوصی ظرفیت‌های این کسب‌وکارها را نیز تشریح کنند. او افزود: با توجه به محدودیت فضا در ایران‌اکسپو و غرفه‌ای که به استان‌ها اختصاص داده شده است، فضایی برای عرضه و ارائه کالا وجود ندارد و این غرفه‌ها محل آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی و صادراتی و محل ارائه اطلاعات و داده‌هاست.

معاون کسب‌وکار اتاق تهران توضیح داد که اتاق تهران نیز علاوه بر مسئولیت غرفه، اطلاعات لازم در خصوص نحوه عضویت فعالان اقتصادی در اتاق و بهره‌گیری از خدمات آن برای بازرگانان و صنعتگران را ارائه می‌دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://localhost/parsinews/?p=39209

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • تازه ترین ها

پربحث ترین ها